14. 09. 2014.

4.kolo: Drachkov – Pecerady 1:3(0:1)


Pohled na tabulku zahřeje!

I z Drachkova jsme totiž o tomto deštivém víkendu přivezly všechny body. Nutno říci, že to byl vesnický mač se vším všudy.
Nezačali jsme špatně. V prvích 15 minutách jsme si vypracovali 2 tutovky, ale krásné fotbalové akce jsme školácky zahodily. Logicky pak soupeř srovnal hru a další patnáctimunutovka byla jeho. Tato část zápasu, kdy jsme si nedokázali přesněji nahrát a v soubojích jsme byli druzí vyvrcholila po faulu za rohem šestnáctky. Mařenka lehce podiskutoval s rozhodčím o jeho výkonu. Z tohoto dialogu si odnesl 2 žluté a jednu červenou a zamířil na lavičku…..následně do sprchy. Paradoxně nás to nakoplo a zbytek poločasu jsme řídili my. Po jednom našem rohovém kopu se míč odrazil z vápna na našeho kapitána, ten po úhybném manévru posunul na Latzyho, který z první vrátil míč zpět do vápna. V prostoru před brankářm zůstalo ještě dost hráčů našich i soupeře, ale centr zamířil s trochou štěstí přímo na hlavu našeho nejmenšího hráče, který tak trochu po vzoru Robina van Persieho přesnou hlavičkou k levé tyči otevřel účet zápasu. Překvapení domácí už se do půle nezmohli na nic a tak jsme nabiti odhodláním zamířili probrat taktiku druhého poločasu do kabiny. Z první půle bych zmínil ještě lehce sebevražedný zákrok Jardy, který si nasočil do rozběhnutého brankáře, který měl už míč pod kontrolou a nehodlal brzdit. Plesko to tak, že jsme to slyšeli přes půl hřiště a Jarda se jen těžce zvedal z vlhkého trávníku.

Do druhé půle nastoupili domácí s viditelným odhodláním něco změnit. Jejich snaha ale narážela na tvrdé záložníky a aktivní presing. I přes urputnou snahu se dostali pouze ke střelám z dálky. Jednou zazvonilo břevno v prostoru vinglu, zbytek pokryl Juny, který opět potvrdil, že si ví rady i jako náhradní brankář při absenci naší jedničky. Odhodlání domácích se pomalu vytrácelo. Jejich deprese vyvrcholila nefér zákrokem hráče č.9…tzv. Bagio, který neunesl vypíchnutí míče v souboji u rohového praporku a surově zezadu zkosil již odbíhajícího Latzyho. Zákrok byl sám o sobě na červenou, ale rozhodčí asi přehlédl k tomu, že to neviděl moc dobře a dal mu pouze žlutou kartu, což mělo ale stejný efekt a počet hráčů byl opět shodný na obou stranách. Myslím, že by měli domácí najít vhodnější přezdíku pro tohoto cholerika.
Dalším výrazným faktorem utkání se ukázalo nastoupení Pádivky, který lehce přidržen na střídačce ukázal svůj hlad po fotbale podpořený výbornou běžeckou a silovou formou. Vystřídal Latzyho, který si šel přepočítat žebra do sprchy. Mezi již unavenými hráči vypadal tento nový oř jako vystřelený náboj. Výborným výkonem a dvěma brankami zasadil rozhodující úder a nese velký podíl na naší vítězné šňůře. Škoda, že stříkačky ho přitahují o něco více než míč. Soupeř dokázal pouze čestně skórovat po pěkné individuální akci, ale jinak v podstatě zklamal naše očekávání.

Do utkání se po dlouhé době zase podíval vysloužilec Tonda Kastner a výborným výkonem se blýskla i nová posila Kuba Míšek. Děkujeme i fanouškům, kteří nás doprovázeli a drželi palce.

Příště doma Jablonná, tak uvidíme….