15. 12. 2016.

Druhé kolo malé zimní ligy starších přípravek v Benešově


Na první listopadové kolo malé zimní ligy v Peceradech navázal další turnaj v neděli 11.12.2016 na umělce v Benešově. Benešovští neměli tolik štěstí na počasí jako my, ale dokázali zaimprovizovat a odehráli jsme další perfektní turnaj.

Turnaj odehráli stejné týmy a stejným systémem jako v listopadu. Po dvou týmech Pecerad, Ratměřic, Benešova a Kamenného Přívoza. Vzhledem k menšímu počtu přítomných hráčů jsme všechny zápasy hráli ve 4+1, ovšem na hřišti o rozměrech pro 5+1. Pro hráče tedy parádní zátěž ve dvou kolech po 3×15 minutách. Ačkoliv jsme s trenéry uvažovali o zkrácení zápasů druhého kola, tak jsme k tomu nepřistoupili a hráči to jednoduše zmákli. Náše týmy měly po 7 hráčích a tedy komfort dvou hráčů na střídání. Odehráli jsme zajímavé zápasy, většina jich byla opět velmi vyrovnaných, ve dvou případech nás týmy z Ratměřic a Kamenného Přívoza hodně přehrávali. Ale hráči se dokázali otřepat a pak překvapivě uspět s dalšími týmy. V naší hře jsme viděli řadu chybyček, špatnou koncentraci, slabé nasazení, trápila nás nepřesená střelba, některým hráčům chybí patřičné sebevědomí. Přestože je tento formát turnaje velmi fyzicky náročný, tak naši hráči s přibývajícím odehraným časem dokázali svoje výkony zlepšovat. Odehraných 90 minut je skvělým vkladem do budoucna, hráči to zvládli i nevlídném počasí za silného větru a postupem času i za drobného deště. Naši hráči (a rodiče) již vědí, jak se na hru v podobných podmínkách připravit a obléknout a opět to výborně zvládli. Všichni zaslouží velkou pochvalu!

Množství odehraných minut ve dvou kolech malé zimní ligy je na hráčích ohromně znát. Výsledky nepočítáme, důležitější je vlastní hra a soustředění a nasazení v jednotlivých zápasech. Rádi bychom pokračovali i po Novém roce. Jenom to vypadá, že nám vypadne Benešov, který má hodně nabitý program.  Mohly by ho nahradit Votice. Přibude nám tím ještě jeden turnaj navíc. To by byla parádní příprava na jarní část sezóny.

Naše sestavy: Vojta, Milan, Lukáš P., Filip R., Radek, Martin, David / Tobiáš, Jakub S. Filip N., Torka, Lukáš M., Lukáš K., Dominik