16. 04. 2016.

E.ON Beach Junior Cup – kvalifikace Praha


V sobotu 26.4. jsme se s vybranými hráči mladší přípravky zúčastnili 1. ročníku turnaje E.ON Beach Junior Cup – turnaje v plážovém fotbale, konkrétně čtvrtého kvalifikačního kola, které se odehrálo v Praze v příjemném prostředí Beachklubu v Ládví. Turnaj byl určen pro hráče kategorie U9.

Turnaje v Praze se zúčastnily týmy 1. FC Barrandov, FC Zlíchov 1914, TJ JAWA Pecerady, Běchovičtí Sršni a TJ SK Satalice. Hrálo se na 4+1, 3×6 minut, na hřišti 20×10 metrů, každý s každým dle pravidel plážové kopané FIFA s úpravami pro U9.

Před prvním zápasem měli hráči čas seznámit se s povrchem, trochu se rozehrát a proběhnout se v písku. Většina z nich po tom odhodila ponožky a odehrála turnaj na boso.

FK Zlíchov 1914 – TJ JAWA Pecerady
Už první zápas ukázal, že více než o fotbalové technice to bude o síle, o bojovnosti a rychlosti s jakou se dokáže hráč zvednout zpět ze země na nohy. Ve vyrovnaném zápase jsme nakonec podlehli Zlíchovu 1:4.

TJ JAWA Pecerady – TJ SK Satalice
Silnému soupeři se podařilo rychle skórovat a postupně navyšovat skóre. Hráči bojovali, nakonec se na soupeře dotáhli, ale ten si již vítězství sebrat nenechal. Satalice zvítězili 7:4

1. FC Barrandov – TJ JAWA Pecerady
V tomto zápase jsme vedli 2:0, ale soupeři se v závěru podařilo vyrovnat. Tady si naši útočníci vybrali smolný den, ač jsme měli herní převahu, všechny střely končili v náručí brankáře nebo se zastavili na brankové čáře. Zápas skončil 2:2

TJ JAWA Pecerady – Běchovičtí Sršni
Nejsilnější tým na turnaji nás nenechal na pochybách, že si jde tvrdě za vítězstvím. Náš brankář se snažil, ale pod palbou soupeře jen bezradně vytahoval míč ze sítě, tentokrát jsme měli i štěstí a míč se několikrát zastavil na brankové čáře. I přesto, že nás soupeř tlačil se nám podařilo dvakrát skórovat. Běchovice zaslouženě vyhráli 20:2

Fotbal v písku je fyzicky namáhavější a technicky obtížnější než je tomu na fotbalovém trávníku. Méně se zde přihrává a velmi často se střílí přímo na bránu. Všechny naučené techniky a pravidla, které mají hráči zažité z trávníku tu nelze použít, jak jsem se o tom přesvědčili na vlastní kůži.

Věděli jsme, že to bude turnaj kde narazíme na těžké soupeře a který se bude hrát v těžkém terénu na písku, ale všichni hráči se těšili na novou zkušenost a turnaj jsme si jeli hlavně užít a vyvarovat se zranění, což se nám podařilo. Z turnaje hráči odjížděli s nevšedním zážitkem a medailí na krku.

Konečné pořadí: 1. Běchovičtí Sršni, 2. TJ SK Satalice, 3. FK Zlíchov,  4. TJ JAWA Pecerady, 5. 1. FC Barrandov

Hráči: Kačka (G, C), Viki, Bára, Filip, Radek (G), Lukáš M., Lukáš K., Jenda, Tonda Kr. (G), Adam a Tonda Ka. (G)