20. 04. 2015.

Hráči Pecerad U9 na kvalifikaci Ondrášovka cup


Dominik a Matěj se výrazně podepsali v dresu FC Graffin Vlašim pod skvělé třetí místo v kvalifikaci na hlavní soutěž Ondrášovka cup kategorie U9. Turnaj se konal v neděli 19.4.2015 v Poříčí nad Sázavou za účasti 17 týmů z celých Čech. Turnaj byl velmi náročný, hrálo se na čtyřech hřištích systémem každý s každým v počtu hráčů 5+1. Mužstvo FC Graffin Vlašim mělo těžký a nešťastný start do turnaje. Po pěti kolech mu se třemi body po třech remízách a dvou porážkách o jediný gól patřilo 15. místo. Tým se ale semknul a následně vybojoval 11 vítězství v řadě, z toho 9 vítězství bez obdržené branky! Jako jediní porazili vítěze turnaje MFK Chrudim. V posledním kole dokázali přeskočit Admiru Praha, která vede pražskou elite skupinu U9 před všemi pražskými velkokluby Slávií, Spartou, Bohemkou, Duklou… Druhé místo Vlašimi uteklo jenom o skóre, které měla lepší Viktoria Žižkov posílená třemi hráči Slavie. Mužstvo se dokázalo vzpamatovat z výsledkově nepovedeného začátku a třetí místo vybojovalo v posledním zápase, když prohrávalo 0:1 a 1:2, nebylo už kde brát síly, všechnu energii už hráči spotřebovali a přesto otočili nepříznivý stav na vítězných 4:2!

Matěj hrál centrhalva v první pětce (rozestavení 2-1-2) a prezentoval se skvělým výkonem, útočil, bránil, tvořil hru, střílel góly (4). Dominik hrál ve druhé útočné dvojici levé křídlo, napravo se mu střídali dva parťáci. Svým výkonem patřil mezi dva nejlepší útočníky FC Graffin Vlašim, předváděl doslova hvězdné okamžiky, vstřelil celkem 6 gólů.

Aby se kluci do týmu FC Graffin Vlašim prosadili, museli absolvovat několik týdnů tréninků a přípravných zápasů s vlašimským týmem. Což bylo náročné na čas i fyzicky, kdy hráli fotbal až 4x nebo dokonce 5x týdně. Chtěl bych moc poděkovat panu trenérovi Knížkovi, který klukům umožnil ve Vlašimi trénovat, za jeho přístup, kdy na kluky netlačí, nechává je v klidu trénovat a hrát v mateřském klubu a přesto mají dveře otevřené na tréninky a zápasy FC Graffin Vlašim. Svým výkonem snad alespoň částečně splatili jeho péči.

Velké uznání a poděkování patří všem hráčům mladší přípravky. Úspěch FC Graffin Vlašim, Dominika a Matěje, je úspěch celého týmu mladší přípravky, kde kluci trénují a hrají. V první řadě Tondy a Vojty H., kteří se také pokusili ve Vlašimi prosadit a byť se jim to nepovedlo, je potřeba jejich snahu a fotbalové umění ocenit. Stejně tak jako všech ostatních, bez nich by to kluci nikdy nedokázali, jsou všichni jeden tým. Kvalitu, kterou díky těmto zkušenostem hráči přinášejí zpět do svého týmu, pomáhá v růstu všem hráčům mladší přípravky. A je to vidět na výsledcích.