19. 08. 2019.

Letní soustředění mládeže na Monínci 2019


I letos jsme pro hráče připravili několikadenní letní fotbalové soustředění. Tentokrát jsme opustili léty osvědčený model příměstského kempu na domácím hřišti v Peceradech a odvážně vstoupili do pro nás neznámých vod.

Ve dnech 14. 8. až 18. 8. jsme s hráči vyrazili na venkovní soustředění na Monínec kde jsme využili pohostinnosti Kroužků nad Moníncem a tréninkového hřiště v Prčici.

Každý den v táboře začal v 7.30 budíčkem, následovala snídaně a odjezd do Prčic kde od 9.00 začínala dopolední tréninková jednotka. V 11.30 jsme odjížděli z hřiště do tábora na oběd po kterém následovala polední pauza. Ve 14.30 jsme odcházeli na louku u tábora na odpolední sportovní aktivity (nohejbal, přehazovaná, vybíjená, fotbálek, koupaliště, …) které končily v 17.30 odchodem do tábora a přípravou na večeři. Den ukončila večerka ve 21.30.

Program každého dne byl pečlivě naplánován. Tréninkové jednotky připravili tři trenéři s licencí FAČR. Hráči byli rozděleni do skupinek dle výkonnosti v závislosti na prováděném cvičení.

Velké poděkování patří táborové kuchařce a jejímu kuchařskému umění, díky kterému si většina hráčů chodila pro nášup jak po obědě, tak po večeři. Po celodennímu pohybu na čerstvém vzduchu jim to bylo stejně málo a většina si ještě počkala na druhou večeři ve 21.00.

Hráči se mohli před večerkou zapojit i do táborových aktivit, což využili hlavně při páteční diskotéce.

Během soustředění se nám vyhnuly zdravotní komplikace a všichni si ho pořádně užili.

O šestnáct hráčů (15 kluků + 1 slečna, nejmladší byl ročník 2014, nejstarší 2006 ) se starala čtveřice trenérů: Michal, Michal, Karolína a Honza, kterým tímto děkuji.