12. 09. 2015.

Mistrovský zápas MŽ – Lukavec x Pecerady – 1:6 (1:2)


Sehrát druhý zápas jsme jeli s žáky až do dalekého Lukavce, který leží v malebném údolí kraje Vysočina. Utkání jsme sehráli na krásném hřišti za výborného počasí.

Na sraz dorazili všichni až na Tomáše N. a tak jsme měli 2 hráče na střídání.

Soupeř zatím nevyhrál a je nutno říci, že s předvedenou hrou může vyhrát jen těžko. S taktikou „prešovského betonu“ jsme se setkali poprvé a chvíli nám trvalo, než jsme našli způsob, jak přehuštěný prostor před bránou překonat. Chyběla střelba a klid v koncovce. Kuba v bráně neměl moc práce a obrana slušně přerušovala zárodky brejků. Když se Lukášovi konečně podařilo překonat výborného brankáře, trochu nás to uklidnilo. Bohužel jsme také inkasovali po nedůrazném bránění z jedné nepřehledné situace před naší bránou. Do poločasu se nám podařilo ještě opět odskočit soupeři na 1:2.

Ve druhé půli už to bylo opravdu na jednu bránu. Do naší brány šel Jarda a Jakub do pole. Na soupeře platil svým nesmlouvavým důrazem v brankovišti. Šance střídala šanci. Kluci posílali ze stran nespočet míčů do brankoviště a kdyby naši střelci dokázali udržet rozvahu i při zakončení a někdy naopak ubrali na individualismu, určitě by skóre mohlo být dvojciferné.

Celkově naše hra byla fotbalová jako v předchozím utkání doma. Pochválit nutno všechny hráče za fyzický výkon, odmakali celý zápas s minimem odpočinku. Soupeř byl sice slabý, ale měl výborného brankáře, který reflexivně zlikvidoval bezpočet i tvrdých střel.
V našem týmu musíme zapracovat na střelbě, nebo spíše ochotě střílet, někteří na kvalitě přihrávky. Někdy jsme sobečtí a upřednostňujeme jednotlivce před týmovým výkonem. Většině chybí klid v zakončení z blízkosti. Někteří potřebují pochopit prostorové souvislosti a poziční hru. V celku lze ale říci, že kluci si rychle zvykli na podstatně větší prostor a počet hráčů na hřišti, i když někteří hůře nesou, že již nejsou tolik ve hře jako ve starší přípravce. Chce to čas a praxi, chuť trénovat a pokoru k radám trenérů.
Příště nás prověří těžší soupeři, tak uvidíme jak obstojíme.

Děkuji také Radkovi Valentovi za jeho dlouhodobě skvělý přístup při dopravě dětí na zápasy. Bez takových srdcařů bychom to nezvládali.
Rodičům a hráčům, kteří se poctivě omlouvají a komunikují také děkuji. Ostatní prosím o spolupráci, neboť je to jedna z rozhodujících věcí.

VCH

Sestava: Ivo D., Jaroslav F. (GK), Jakub J. (GK, G:3, A:1), Daniel K., Matyáš P.(C, A:1), Filip Sa. (G:1), Filip Sl. (A:2), Petr T., Lukáš V. (G:2), Jan V.

a