01. 11. 2015.

Mistrovský zápas MŽ – Ostředek x Pecerady 0:13 (0:5)


Za krásného podzimního počasí jsme tentokrát sehráli utkání s týmem Ostředka, kterému se zatím v této sezóně moc nedaří. Jakub se dobrovolně ujal pozice brankáře, čímž mi stejně jako Dominik ve druhé půli, usnadnil situaci a nemusel jsem nikoho určit. Díky :-). Je to trochu rozdíl oproti tréninkům, kdy se do brány tlačí dost hráčů.
Vlastní utkání mělo od začátku jasný průběh, soupeře jsme k ničemu nepustili a vnutili jsme mu naši hru. Když vzpomenu na utkání v Lukavci s podobným soupeřem, musím kluky pochválit za jejich vývoj. Daleko více se nyní tlačí do zakončení, více si věří a více si na hřišti dovolí. Pro oko zaujatého, ale i nezaujatého, diváka je to pěkný pohled. Někteří hráči mají ale stále právě v tomto ještě velké rezervy…prodat to, co umí a na tom musíme stále pracovat. Velmi se zlepšilo zaujetí pro hru. Kluky to čím dál více baví a je to na nich vidět. Nikdo nechce dlouho vysedávat na lavičce, chtějí hrát a hrát, prostě paráda. Někteří v tomto utkání pochopili, že je třeba se tlačit přímo do brány (Tomáš, Jarda). Mají v tomto ohledu jasný vzor v Jakubovi, který má přímosti na rozdávání. Ten se naopak od ostatních učí spolupráci a začíná daleko více nahrávat. Dominik, jako hráč SP, si vyzkoušel hrát střední zálohu a ukázal výborný přehled, stejně jako později v brance. Matesovo zidanovka v plné rychlosti zahřála u srdce. Tentokrát to tam napadalo i Lukášovi, kterého trápila produktivita zakončení. Dalo by se takto pokračovat, ale lépe je se podívat na vlastní zraky nebo v PECE TV :-).
Věřím, že kluci zúročí zkušenosti z posledních dvou utkání se slabšími soupeři a ukáží se i na silnější Maršovice už tuto sobotu.
Po nemoci se do zápasu podíval opět Dan. Naopak nám omarodili Tomáš L. a Filda Sal. tak doufám, že příště budeme kompletní a uděláme nějakou společnou parádní fotku.
Těšíme se na další dobroty spojené s oslavou hatricků a ještě více nás těší, že se na ně už musí dělat pořadník :-).

Sestava: Ivo (A:1), Jaroslav (G:3, A:1), Jakub (G:2, A:1), Daniel, Dominik (G:1), Tomáš N., Matyáš (A:1), Filip Sl. (G:3, A:1), Petr (A:1), Lukáš (G:4, A:1)