24. 10. 2015.

Mistrovský zápas MŽ – Pecerady x Velíš 14:1 (9:0)


Když jsme viděli soupeře před utkáním na hřišti, mysleli jsme si, že je to nějaký omyl. Velíš přijela s několika hráči, kteří těžko mohli splňovat požadavek soutěžního řádu, že nastupovat smí hráči pouze o jednu věkovou kategorii mladší. Bohužel byl soupeř oslaben o 3 své nejlepší borce, a tak se první poločas nesl v duchu vraždění neviňátek. Naše hra okamžitě začala ztrácet na organizaci a fotbal to nebyl už vůbec. Kluci záhy pochopili, že si můžou dát snadno branku a individuální potěcha převažovala nad kolektivní spoluprácí. Z pohledu trenéra složitý problém.
V poločase jsme si s hráči řekli, že něco musíme změnit, aby nám alespoň trochu utkání něco dalo. Sami navrhli, že zmenšíme počet hráčů na naší straně na 5+1 a po dohodě se soupeřem jsme tak také nastoupili. Bylo to ku prospěchu fotbalu, ale i tak bylo těžké udržet nějaký herní styl. Alespoň ale byli hráči více ve hře, fyzicky se více vydali, vzájemně si nepřekáželi a zapojili do hry i brankáře. Možná někomu zápas zvedl sebevědomí a příště si více dovolí i v těžším utkání. Doufám ale, že takovýchto utkání už nebude. Těšíme se na jarní odvetu, a že soupeř nastoupí doma kompletní. Hráčům, kteří poprvé skórovali, gratuluji, no a už se nemůžeme dočkat, co nám upeče Jakub za mlsku. Za dublovaný hatrick to bude jistě něco ňami :-)).

 

Sestava: Ivo (G:2), Jaroslav (C, G:2, A:1), Jakub (GK, G:6), Tomáš N., Kryštof (GK), Matyáš, Filip Sa. (G:1, A:2), Filip Sl. (G:1), Petr (A:2), Lukáš (G:1, A:2), Jan (G:1, A:1)