26. 09. 2015.

Mistrovský zápas MŽ – Týnec x Pecerady 4:7 (1:2)


Derby s Týncem se hrálo na opravdu velkém hřišti, zatím největším. Soupeře jsme v prvním poločase hned od začátku přehrávali naší kombinační hrou a brzy se ujali vedení po krásném centru Iva a výborné střele Filipa Sl. Herní převahu se nám ale potom nedařilo přetavit do koncovky, neboť soupeř srdnatě bránil. Domácí hrozili pouze brejky jediného fotbalisty, který byl schopný sám překonat celou naší obranu i brankáře. Nutno dodat, že je to ještě hráč starší přípravky Franěk…opravdu šikovný klučina. Ostatní ale nebyli schopni jej podpořit ani doplnit. Tento šikula srovnal skóre. Nám se do půle podařilo opět odskočit po kásném trestňáku Filipa Sl.
Ve druhém poločase se naše hra odvíjela od útočné aktiviti Jakuba J., kterého vystřídal v brance Jarda. Na jeho rychlost, důraz a tah na branku soupeř recept nenašel a tak Kuba rychle několikrát skóroval. Branku přidal i Lukáš  po dorážce při penaltě a tak ani několik chyb v naší obraně nás nestálo vítězství. Naše obranná hra ale nebyla v tomto zápase ideální, mnohdy až laxní. Pokud budeme takto pokračovat, branek do naší sítě bude přibývat. Atmosféra derby byla hodně vypjatá, rozhodčí byl hodně nejistý a chyboval.
Oproti minulým vítězstvím mám nyní trochu smíšené pocity. Výsledek hezký, ale hra…zejména obranná… a některé další věci kolem nic moc. Máme na čem pracovat i co se týče týmového ducha a chápání společného cíle a úspěchu.

Ivo (C, A:2), Jaroslav (GK), Jakub (GK, G:4), Daniel, Dominik, Tomáš, Filip Sa. (A:1) Filip Sl. (G:2, A:1), Matyáš, Petr, Lukáš (G:1)