22. 03. 2015.

MP zvítězila na turnaji v Bystřici


V neděli 22.3.2015 pořádala TJ Svoboda Ratměřice „Oneš cup“ v bystřické hale. Náš tým přijel s velmi mladými hráči (3x ročník 2006, 4x ročník 2007 a 2x ročník 2008). V šatně před začátkem turnaje jsme si s hráči řekli, že po třetím míste na turnaji v Sázavě, druhém místě na turnaji v Jenči, musí logicky přijít první místo na turnaji v Bystřici. Ačkoliv šlo o pouhé hecování, hráči úkol splnili do puntíku. Turnaje se zúčastnilo pět týmů systémem každý s každým, hrálo se 5+1, každé utkání 18 minut. Náš tým hrál v rozestavení 2-1-2, na postech se točili tři hráči v obraně (Tonda, Milan, Jakub S.), jeden záložník (Matěj) a v útoku se střídaly dvě útočné dvojice (Kačka, Radek a Matyáš B. s Vojtou M.). V bráně začal Tobiáš P. Celý turnaj byl trenérskou premiérou Michala Krumpholce.

Na začátek jsme se utkali s Netvořicemi, které přijely s pouhými šesti hráči, bez možnosti vystřídat. Přestože byli hráči Netvořic v prvním zápase ještě plní sil, podařilo se nám zvítězit 2:0. Pohotově se trefili Matěj a Kačka.
Ve druhém zápase nás čekala těžká práce s urostlými hráči Pravonína. V zápase jsme dlouho vedli 1:0 gólem Vojty M., 25 vteřin před koncem jsme dostali vyrovnávací gól na konečných 1:1.
Na zápas proti Voticím se do brány postavil Milan, Tobiáš P. odehrál zápas v poli. Podařilo se nám dostat do vedení díky hattricku Matěje. Soupeř po chybě naší obrany pouze korigoval na 3:1.
Před naším posledním zápasem s Ratměřicemi dokázal tým Netvořic vybojovat v šesti vyčerpaných hráčích remízu 0:0 s týmem Pravonína, což pro nás znamenalo jediné: jakékoliv vítězství nám přinese první místo v turnaji. Utkání ale nebylo vůbec jednoduché. Hráči pořádajících Ratměřic bojovali, několikrát nás podržel Tobiáš P. v bráně, my jsme nemohli proměnit žádnou ze šancí. Trenér už míchal sestavou a na hřiště šli jen ti, kteří ještě měli alespoň zbytek sil. Nakonec se pět minut před koncem prosadil Matěj. Vedení 1:0 jsme už udrželi a mohli začít slavit!

Turnaj byl velmi vyrovnaný, v žádném zápase jsme neviděli vítězství o více než dva góly. Náš tým byl nejmladší a i vzrůstem nejmenší. Museli jsem si poradit technikou, pokusem o kombinaci, týmovým výkonem, což se nám dařilo. Navíc všichni hráči makali jako jeden muž! Vítězství v turnaji bylo zasloužené, hráči si ho prostě vybojovali. Matěj byl navíc vyhlášený nejlepším střelcem. Vítězství je parádním zakončením zimní sezóny a určitě bude impulsem, aby se hráči s chutí pustili do další práce a byli ještě lepší a lepší. Velká pochvala pro všechny!

Naše sestava: Tobiáš P., Tonda, Matěj (5 branek), Milan, Jakub S., Kačka (1), Radek, Vojta M. (1), Matyáš B.