11. 04. 2016.

MŽ – Mistrovský zápas ve Václavicích


K prvnímu jarnímu zápasu jsme nastoupili téměř kompletní. Naše sestava: Jarda (GK), Dan, Honza(G:1), Filip Sl.(G:2), Ivo (C), Lukáš, Matyáš, Filip Sal.(G:1)

Věřili jsme si, že vyhrajeme a začali jsme výborně. Hráči zpočátku přesně dodržovali taktiku. Bohužel jsme z počátečního tlaku nedokázali skórovat, ale šancí bylo dost. Soupeř však naší bezradnost v koncovce tvrdě trestal z brejků. Do naší sítě spadlo skoro všechno, co soupeř vystřelil. Naše hra postupně ztratila na dynamice a šance ubývaly. Přesto se po individuálních akcích prosadil 2x Filip Sl. Bylo to trochu frustrující, ale po obrátce jsme se přeci jen nadechli k náporu a opět si vytvořili až drtivý tlak. Bohužel jsme z něj vytěžili málo a branky jsme dali opět jen 2, když se trefili Filip Sal. a Honza pěknou střelou k tyči z dálky. Postupně se náš tlak opět otupil a chybami v rozehrávce jsme soupeři nabídli pohodlné navýšení skóre. Většinu branek soupeře dal jediný hráč. Přestože je to v dětských kategoriích celkem běžné, nemělo by se nám to už stávat. Před zápasem jsme speciálně na něj všechny upozornili, ale nebylo to nic platné. Konečný výsledek 7:4(5:2) je vzhledem k průběhu hodně krutý.

Opět se ukázalo, že naší herní převahu neumíme přetavit v branky. Chybí nám klid v koncovce. Nevyužíváme celou šířku hřiště. Rozehrávka od brány je okatá a pomalá. Obránci jen těžko kombinují se záložníky. Málo hrajeme s brankářem. Někdy čekáme zbytečně na kličku, když je možné hru zrychlit přihrávkou. Někteří stále nevidí lépe postavené spoluhráče a v horším případě ani nechtějí vidět. Často se stává, že po ztrátě se nevrátíme a málo na sebe při hře mluvíme. Některým chybí správný výběr místa a náběh do prostoru. Prostě je stále na čem pracovat a proto musíme trénovat naplno, jako by šlo o utkání, to je třeba pochopit.

Naopak je třeba pochválit celý tým za dodržení taktiky. Nečekal jsem, že se taktické pokyny ihned projeví na hřišti. Možná je na čase začít se takto připravovat již v tréninku. Většina hráčů je již na to připravena. V příštím zápase přivítáme doma soupeře ze vzdáleného Lukavce, tak snad předvedeme lepší výkon a hlavně efektivitu.

PS: Slabou útěchou nám může být výsledek utkání dospělých, kteří stejným skóre 4:7 roztříleli po výborném výkonu obávané Přestavlky :-)