05. 05. 2016.

Naše holky v dresu Minervy FF na turnaji na Lokomotivě Brno


V neděli 1.5.2016 se naše hráčky (Kačka G:1, A:2, Torka a Bára) zúčastnily druhého turnaje jarní části soutěže dívčích Přípravek A v dresu Mivervy FF, který se tentokrát hrál na hřišti Lokomotivy Brno. Dále si na turnaji zahrály hráčky Slávie Praha, Bohemians a Zbrojovky Brno.

Počasí celkem přálo a holky i s vědomím, že jich je tentokrát přesně do hry bez možnosti střídat a že jsou tradičně nejmladším týmem, se pustily do prvního zápasu právě proti Lokomotivě Brno.

Znovu se mi potvrdilo, že čím vyšší soutěž, tím jsou lidé okolo dětského fotbalu rozumější, konstruktivnější a zaměřují se především na rozvoj dovedností a výsledek není tím hlavním cílem. O poločase přišla na naši střídačku trenérka Lokomotivy a nabídla nám do naší branky svojí lepší z dua brankářek a sama si v týmu ponechala tu mladší. V dalších zápasech nám zase v poli pomohly hráčky právě z Lokomotivy aby si naše holky alespoň trochu odpočinuly. Tým Bohemky, kterých bylo také pomálu zase některé zápasy odehrál s brankářkou Slávie.

Takovýto konstruktivní přístup je přesně to co pomáhá hráčům se rozvíjet, učí je pomáhat si navzájem, vyzkoušet si hru s někým jiným atd. Na hráčích bylo vidět, že to hlavní o co jim jde, je hrát, učit se a ne „vést válku“.

« z 3 »