09. 06. 2015.

Naši hráči na turnaji U9 Ondrášovka cup v Plzni


Dvěma hráčům TJ Jawa Pecerady – Matějovi a Dominikovi – se podařilo probojovat se mezi 11 hráčů výběru SK Benešov U9 na nejprestižnější tuzemský turnaj této věkové kategorie Ondrášovka cup. Turnaj se odehrál 6. a 7. června v Plzni v areálu Senco Doubravka Plzeň za účasti 28 nejlepších mužstev z celé České republiky. Týmy byly rozděleny do dvou čtrnáctičlenných skupin, ve kterých se v sobotu od 8.00 do 19.30 odehrály vzájemné zápasy každý s každým. V neděli pak ve zlaté skupině soupeřily nejlepší sedmičky z obou skupin a ve stříbrné skupině pak jejich spodní část. Celý turnaj tvořila porce 252 zápasů.

Výběr SK Benešov začal v parném dni skvěle a po čtyřech zápasech držel třetí místo ve skupině se dvěma výhrami a dvěma remízami. Pak už ale v celém sobotním programu nezískal ani bod a skončil na dvanáctém místě ve skupině. Nedělní program tým začal proti papírově slabším soupeřům remízou a výhrou a vypadalo to, že sobotní nepovedené vystoupení bylo zapomenuto. Ovšem v dalším programu už kluci vybojovali jediné vítězství, které stačilo na 26. místo, což je po loňské pěkné 16. příčce jasný neúspěch.

Hráči našeho klubu ovšem patřili k tahounům výběru. Dominik byl nejlepším útočníkem týmu, silný a sebevědomý jeden na jednoho, pohotově střílel (mimo jiné se blýskl dvěma góly v síti Bohemians 1905), bojoval, tlačil se do šancí, forward jak má být. Matěj na postu středního záložníka neměl adekvátní náhradu, odehrál i zápasy bez jediného vystřídání. Podstupoval souboje, skvěle četl hru, jako jeden z mála rozdával zajímavé přihrávky spoluhráčům, dokázal nebezpečně zaútočit po křídle, díky výborné kondici podporoval obranu i útok. Bohužel někteří spoluhráči nebyli na turnaji konkurenceschopní ani fotbalově ani fyzicky, když totálně odpadli po pátém utkání z dvaceti. Ani vedení týmu nedokázalo navodit správnou atmosféru, která by neradostné výsledky zlomila. Pochvalu zaslouží fanoušci výběru, kteří patřili k nejlepším na turnaji a skandováním a  potleskem děkovali hráčům za výkony ve všech zápasech.

Naši dva hráči navzdory výsledku absolvovali turnaj se ctí, vydali se ze všech sil a za předvedenou hru se nemusí stydět, naopak, zaslouží velkou pochvalu. Cesta, která na turnaj vedla, byla dlouhá a složitá, stála hodně úsilí a času. Ovšem již samotná účast na festivalu nejlepších hráčů a mužstev ročníku 2006 je odměnou a báječným zážitkem i skvělou fotbalovou zkušeností pro každého mladého fotbalistu. Všechny „maratonské“ turnaje Ondrášovka cup precizně a nezdolně organizuje, řídí a moderuje „krajan z Benešova“ Jindra Slunéčko. Všechny podrobnosti o turnaji naleznete na www.ondrasovkafotbal.cz.