04. 10. 2014.

SP: Netvořice+Pece – Sedlec Prčice 9:6 (4:1)


Úvodem: V sezóně 2014-2015 hraje starší přípravka Pecerad společně s Netvořicemi pod hlavičkou Netvořic. Důvodem je nedostatek hráčů na obou stranách. Musím s radostí říci, že to funguje bez problémů k oboustrannému prospěchu.

Zápas proti Prčicím jsme začali v hodně okleštěné sestavě pouze s jedním hráčem na střídání, jelikož se hodně dětí omluvilo a někteří posílili tým mladší přípravky v souběžně hraném turnaji.

V bráně nastoupil Ondra, jelikož Vojta ani Kryštof nebyli. Odchytal pěkně, s přehledem i když hrál více nohama, než rukama :-).

Systém 2-1-2 už si kluci docela zažili, takže to šlapalo dopředu i dozadu celkem dobře.  Góly padaly především po nedůrazném bránění na obou stranách. My jsme měli více vyložených šancí, ale zakončení se nám dařilo pouze z blízka. Málokdo dokáže vystřelit svižně ze střední vzdálenosti. To platilo ale i pro soupeře. Hlavní rozdíl byl v našem lepším bránění a rozehrávce od brány a zejména ve větším důrazu před brankářem. Větší tah na bránu ve větším počtu hráčů rozhodl zápas. Je hodně co zlepšovat. Zpracování míče a jeho vedení se zvednutou hlavou stále nezvládá polovina hráčů. Čtvrtina neumí přihrát ani jednoduché přihrávky. Vystřelit nártem v pohybu umí jen několik hráčů. Výběr místa v útoku nezvládá skoro nikdo. Používání slabší nohy se brání všichni, někteří ortodoxně.

Bojovnost je to, co zatím táhne tenhle tým soutěží. Velmi pěkné výkony podává dlouhodobě Lukáš, velmi se mi líbí výkony Gáby, Ondra v bráně taky výborně.

Musíme stále pracovat a postupně odstraňovat zejména technické nedostatky a návyky. Hráči v zápase používají pouze to, čeho jsou schopni a co si už osvojili na trénincích. Chtít po nich při zápasech to, co ještě neumí nelze!!

Zápas tedy skončil spravedlivým vítězstvím domácích (Netvořice + Pecerady) 9:6. Pozitivně vidím také to, že se začali trefovat i jiní hráči než Lukáš. Snad nám to vydrží.

(L)