29. 03. 2017.

Poslední díl malé zimní ligy v Ratměřicích


V neděli 26.3.2017 jsme odehráli poslední díl malé zimní ligy v Ratměřicích. Opět nám přálo sluníčko, užívali jsme si prvních zápasů na přírodní trávě.

Do Ratměřic odjelo jen 12 hráčů, ačkoliv nominovaných bylo 17. Při hře 5+1 to znamenalo jediné: hra bez střídání, 6 zápasů po 15 minutách. Náše týmy hrály dobré zápasy, tu výhra, tu prohra, tu remíza. Co je důležité, všichni hráči se vydali ze všech sil. Soupeře jsme paradoxně přehrávali ke konci jednotlivých zápasů a celkově se nám dařilo spíše ve druhém kole. V turnaji jsme zkusili i nové varianty hry, některé se ukázali jako překvapivě účinné (napadání, změna postu některých hráčů). Turnaj byl povedený herně i organizačně.

Ostatně celá malá zimní liga, které jsme byli iniciátorem, se nadmíru vyvedla. Zúčastnilo se postupně 5 týmů. Každý měsíc o zimní pauze jsme odehráli jeden turnaj o 6 zápasech po 15 minutách. Listopad – Pecerady, prosinec – Benešov, leden – Votice, únor – Jílové (Kamenný Přívoz), březen – Ratměřice. Turnaje jako takové nestály ani korunu a naši hráči odehráli těžké mače. Věříme, že až 1. dubna vstoupíme do mistrovské soutěže domácím zápasem s Teplýšovicemi, naši hráči ukáží, jak přes zimu fotbalově narostli! Přestože jsme přes zimu měli často problémy se sestavením týmu, stála všechna námaha a starosti za to.

Naše sestava v Ratměřicích: Tonda, Vojta, Martin, Kačka, Torka, Lukáš M. / Tobiáš, Radek, Jakub M, Jakub S., Filip N., Milan