23. 05. 2015.

Poslední turnaj OP MP v Miličíně


Do Miličína jsme v sobotu 23.5.2015 dorazili pouze se sedmi hráči. Mužstvo se přesto popasovalo se soupeři na výbornou. Tým koučoval Michal Kudrna a podařilo se mu tým směrovat k parádním výkonům. Hráči zastoupili nepřítomného Tondu a Martina a podařilo se jim popáté za sebou zvítězit ve všech zápasech (Pecerady – Olbramovice 11:0, Pecerady – Miličín 3:2, Pecerady – Pyšely 6:4, Pecerady – Dolní Kralovice 4:3). Nejsou důležitá vítězství sama o sobě, ale to, že se hráči na hřišti dokáží vydat ze všech sil. To je to nejcennější, hrají koncentrovaně a neustále na hranici svých možností.

Hodně jsme opět točili sestavou, vystřídali jsme tři brankáře. Ve výborném světle se na svém prvním jarním mistrovském turnaji předvedl Jakub M. Bojoval, nastřílel hromadu gólů, nahrával… Stejná pochvala patří Jakubovi S., v nejtěžších chvílích vybojoval důležité míče, v závěru předvedl pár pěkných kliček, velký pokrok během jednoho turnaje. Stále nám zápas od zápasu roste Tobiáš T. Jeho dva úniky po křídle, zasekávačka poslednímu obránci, hlava nahoru a přihrávka volnému spoluhráči, který zakončuje do prázdné branky – to patří do učebnice fotbalu. Milan byl skvělý v bráně, tvrdý v obraně a v útoku se střelecky prosadil. Dominik, Matěj a Vojta H. jsou základní kameny týmu. Jejich výkony určují hru, ukazují ostatním cestu. Sedm hráčů ze šesti se podělilo o 24 vstřelených branek. Dnes jsme ale zkusili sledovat gólové přihrávky. I na těch je vidět, že se uplatňují všichni hráči. Na pěkném turnaji je jedinou skvrnou chování diváka, jehož slovník nepatří na žádné sportovní utkání, natož na dětské sportovní klání.

Skupinu OP jsme chtěli vyhrát. Že se nám to podaří bez ztráty kytičky, to jsme nečekali. Děkuji všem hráčům mladší přípravky za přístup k mistrovským utkáním. Jsou výborní hráči a zároveň kamarádi. Také děkuji rodičům. Ještě nás do konce sezóny kromě tréninků čeká několik přátelských zápasů a dva turnaje. Doufám, že nám všem ještě měsíc zapálení pro věc vydrží a pak si všichni od fotbalu odpočineme.

Naše sestava: Dominik (4 gólové přihrávky), Matěj (8), Vojta H. (3), Tobiáš P. (2), Milan (3), Jakub M. (3), Jakub S. (1)