07. 11. 2015.

PP – první turnaj


V sobotu 7.11. jsme se zúčastnili našeho prvního turnaje na hřišti ve Vracovicích proti domácímu týmu a týmu z Kondrace. Hřiště a zázemí mají ve Vracovicích moc pěkné a všichni jsme se těšili na naše první utkání. Děkuji všem rodičům za povzbuzování našeho týmu i za nepříznivého stavu.

V prvním zápase  jsme narazili na tým Kondrace. A začali jsme ho výborně. Hned ze začátku se Luky rozběhl s balonem u nohy až k soupeřově brance a chladnokrevně vstřelil svůj první gól. Pak se hra různě přelévala a pár gólů jsme také dostali. Tom nezůstal pozadu a také mířil přesně do soupeřovi branky. Paráda! Bojovali jsme a hráči se pokoušeli o své první kličky, průniky a přihrávky. Často se stalo, že jsme vytvořili chumel a snažili se soupeře přetlačit, mnohokrát jsme v zápalu boje přetlačovali i své spoluhráče. V tomto věku je tato hra normální a hráči se časem a tréninkem naučí jinou taktiku boje:-)  Mám velikou radost, že hned v prvním zápase jsme vstřelili branky proti takovému soupeři.

Druhý náš zápas proti domácímu týmu Vracovic byl pro nás ještě těžší. Už o poločase jsem si myslel, že už musí být konec:-) Útoky soupeře jsme jen těžko zastavovali, ale bojovali jsme až do konce. Schytali jsme pár ran a Jára s Tomem ukázali, že jsou opravdoví chlapi. Byl to pro nás náročný zápas, ale nakonec jsme branek nedostali tolik, myslel jsem, že jich bude více. Jsem rád, že mohu naše hráče pochválit za předvedenou hru. Hráli se zaujetím, bojovali. Mnoho z nich se snažilo o kličku a dokonce jsme měli i pár přihrávek. Průniků na branku jsme měli mnoho. Kluci se snažili útočit a z toho mám radost.

Gratuluji všem hráčům k jejich prvním zápasům. Všichni jsme se na tuto chvíli těšili. Hráči se na hřišti vystřídali rovnoměrně, všichni hráli na pozici útočníků, skoro všichni se vystřídali i v pozici brankáře a všichni vědí, jak je to v brance těžké. Oba naši soupeři měli ve svém kádru hráče se zkušenostmi ze soutěžních klání a je to potom na hřišti znát. Náš tým je bojovný a začínají se ukazovat prvky, které jsme dělali na tréninku. Umístění, body a obdržené či vstřelené branky nejsou v tuto chvíli důležité, jde nám o předvedenou hru. Těším se na další setkání s hráči již tento čtvrtek, kdy odehrajeme přátelský zápas proti týmu z Krhanic (17:00)

Krátké video z utkání sledujte v PECE TV

« z 2 »