19. 01. 2015.

Přátelák MP Pecerady 2007 – Týnec 2007


V neděli 18.1. změřili síly v hale na Dařboži hráči mladší přípravky ročník 2007 a mladší se stejně starými soupeři z Týnce.

Začátek přátelského zápasu zkomplikovala skutečnost, že Týnec přijel jen se čtyřmi hráči, se zpožděním dorazil i pátý. Narychlo jsme změnili formát přáteláku na miniturnájek tří čtyřek (2 x Pecerady a 1 x Týnec), do jedné brány se na všechna utkání postavil brankář Týnce a do druhé brány náš Tobiáš D. Každá čtyřka odehrála 4 x 8 minut plus 2 x 3 minuty, takže si všichni hráči fotbálek opravdu užili.

Hra nám ukázala jaké hráči dělají pokroky a zároveň na čem musíme pracovat. Největší vzestup z našeho týmu zaznamenal Jakub S. autor hattricku  – zdobilo ho zlepšené vedení míče, přímočarost, tah na bránu, pohotová dobrá střela! Skvěle se opět ukázala Kačka, táhla většinu akcí své čtyřky, jen trocha štěstí jí scházela ke vstřelení gólu, který jsme jí všichni za její výkon moc přáli. V nejlepším světle za poslední měsíce se předvedl v bráně Tobiáš D. – pohotové vybíhání, reflexivní zákroky, rychlé pokrytí míče v nebezpečných situacích, slušná rozehrávka. Milanova síla v soubojích byla obdivuhodná, zlepšuje rozehrávku a přehled ve hře, musí ještě zapracovat na technice a vedení míče. Nejmladší hráč na hřišti Vojta M. bojoval, příště mu musíme dát přípežitost i v bráně, na kterou se tolik těší. Naopak nejstarší hráč na hřišti Matyáš D. předvedl soustředěný výkon, v některých situacích mu chyběla trocha klidu a nadhledu. Radek sbírá zkušenosti, stejně tak jako Jenda K. a Tonda K., kteří coby hráči předpřípravky byli na zápase v hale poprvé.

Hráči Týnce postavili jednu opravdu silnou čtyřku, my jsem rozložili síly do dvou týmů, kde jsme dali prostor všem hráčům, i dvěma nováčkům z předpřípravky. Převaha Týnce nebyla v žádném zápase drtivá, ale především schopnost přenést hru před bránu soupeře a střelecká pohotovost jasně hovořily ve prospěch Týnce. Týnci se podařilo nastřílet jedenáct gólů, našemu týmu tři.

Přátelák byl pro hráče opět skvělá zkušenost, všichni ukázali chuť hrát, fotbal je baví. To je ta nejlepší zpráva.