09. 04. 2015.

Přátelský zápas MŽ a SP v Teplýškách


Po několika odkladech kvůli nepřízni počasí jsme sehráli přátelák s týmem Teplýšek na jejich hřišti. Pro nás to byla, pokud nepočítám pár tréninků, které jsme již venku měli, první ostřejší jarní zkušenost tohoto jara. Z původních skoro dvaceti nominovaných nám po omluvách zbylo pouhých dvanáct hráčů. Po šesti hráčích jak ze starší přípravky, tak z mladších žáků.

Vzhledem k velkému počtu hráčů Teplýšek a našemu zájmu si po čase vyzkoušet hru ve více hráčích jsme zápas sehráli v počtu 7+1. Zkušenost to byla dobrá, protože se ukázalo, jak nám dělá problémy využít celou šíři herní plochy a jak nám chybí fyzička a přesnost přihrávky na delší než krátkou vzdálenost.

Soupeř proti nám postavil slabší a silnější sedmičku. Zatím co s tou slabší jsme dokázali držet krok a dostat se i do šancí, tak s tou druhou jsme  v podstatě pouze bránili naší branku a na soupeřovu polovinu jsme se dostávali pouze výjimečně. Zejména tři nebo čtyři hráči soupeře měli moc pěkný pohyb po hřišti, proti kterému jsme nedokázali nalézt obranu. Oproti prvnímu přáteláku, který jsme sehráli ještě pod střechou jsme dostali 9 gólů, a ani jediný jsme nedokázali poslat do sítě soupeře.

Máme rozhodně na čem pracovat a budeme muset hodně zabrat, aby jsme se dokázali dostatečně zlepšit a v jarních bojích mohli ukázat co v nás je.