07. 04. 2016.

Přátelský zápas SP Pecerady – Kamenný Přívoz (doplněné video!)


Videozáznam zápasu

V úterý 5.4.2016 jsme sehráli přátelské utkání s týmem z Kamenného Přívozu na čerstvě posekaném hřišti v Peceradech. Podmínky byly ideální. Na toto utkání jsme nominovali i některé hráče MP, aby získali herní praxi a oťukali si hru kategorie, kterou za půl roku budou hrát. Na tomto jsme se i dohodli se soupeřem a jsme rádi, že toto i oni uvítali. Hrálo se systémem 5+1. V první pětce nastoupili Kuba S., Radek, Kačka, Filip N. a Filip R. a v druhé pětce byli nasazeni Tonda, Martin, Matěj, Kuba M. Tobiáš a pro obě pětky byl brankářem Kryštof.

První naše pětka i začala utkání pro ně v novém systému 5+1 na větším hřišti. Myslím, že si s touto formou poradili velice dobře, všichni předvedli bojovný výkon a snažili se hrát fotbal, při kterém plnili i nové úkoly, které tato hra s sebou přináší. Proti fyzicky vyspělejšímu soupeři to měli hodně těžké. Kryštof se v bráně také velice snažil, hodně toho pochytal a zkoušel rozehrávkou přimět naše hráče k lepšímu pohybu. Všechny hráče moc chválím, zvyknout si na větší hřiště a jiný počet hráčů v poli chce čas.

Od druhé pětky jsem čekal více fotbalovosti. Nabídek pohybem o přihrávku, hledání si volného prostoru atd. bylo jako šafránu a když už jsme čekali přihrávku, tak jsme stáli na místě a soupeř nás předskočil. Při této hře je mnoho soubojů v obranné hře. Celkově u někoho chyběla soustředěnost a u druhých nasazení. Nehráli jsme jako tým. Matěj se snažil tvořit hru, ale často na to byl sám a jeden hráč to celé neodehraje. V podstatě hrál vždy jen jeden hráč a ostatní se stali diváky. Góly, které jsme vstřelili byli vždy po nějaké přetlačované a vyhraném souboji, ale spíše jsme míče ztráceli.

Jsem rád za toto utkání, víme na čem dále pracovat. Soupeř je kvalitní s vynikajícím brankářem, hráči si mění posty, jsou zodpovědní vzadu a nebezpeční v útoku. Dnes nám soupeř oplatil předchozí porážku a zaslouženě vyhrál 3:8, kdy za nás se trefil Matěj a 2x Tobiáš.

Videozáznam zápasu