22. 11. 2015.

Přípravný zápas MŽ proti Minerva FF


Dnes jsme sehráli v hale na Dařboži přípravný zápas s týmem Minerva FF. Hráli jsme 4+1 cca 80 minut. Střídali jsme dvě vyrovnané čtyřky, ve kterých se hráči podělili o 10 vstřelených gólů a stejně rovnoměrně i o 13, které skončily v naší síti. Zápas to byl napínavý a až posledních pět minut rozhodlo o vítězi.

Na naší hře je vidět, že hra v menším počtu hráčů, na menší ploše a rychlém povrchu nám stále moc nejde. Míč nám utíká, přihrávky jsou nepřesné. Trochu jsme zlepšili pohyb, ale ještě je stále na čem pracovat. Navíc je ve čtyřech vidět každá individuální chyba a pokud se jich naskytne v řadě za sebou víc, hned jsou potrestány gólem. Měli bychom také zrychlit hru, zejména pak rozehrávku autů a od brány. Dost často také necháváme protihráče nehlídané a udržujeme si od nich příliš velký odstup a pak už nestihneme na pár metrech, co máme k dispozici, zachytit jejich průnik a zabránit střele. Menší hřiště vyžaduje jiný přístup než to velké.

Možná mne napadá otázka do diskuse na téma velikosti hřiště a našich výsledků i ve vztahu k minulým sezónám. Pokud jsme hráli 5+1 na menším hřišti, nedokázali jsme zápasy rozhodovat ve svůj prospěch. S letošním podzimem a přechodem na půlku hřiště a počet 7+1 jsou kluci mnohem nebezpečnějším soupeřem než kdy jindy. Co je to za rozdíl? Co nám tak vyhovuje na velkém hřišti a ve větším počtu? Napište do diskuse.
;-)

Oba dva týmy si zápas užili a příští týden nás čeká vzájemný přátelský zápas na UMT ve Voticích, kde budeme hrát 7+1 a tak uvidíme jestli se nám na velkém hřišti a ve více hráčích bude opravdu dařit lépe.
:-)

Naše sestava: Ivo (G:1), Jaroslav, Jakub (G:2), Dan, Tomáš N., Matyáš, Filip Sa. (G:4), Petr, Lukáš (G:3)