03. 08. 2015.

První letošní fotbalový minikemp na jedničku!


Od pátku 31.7.2015 do neděle 2.8.2015 uspořádala TJ Jawa Pecerady fotbalový minikemp pro hráče dětských fotbalových týmů. Minikempu se zúčastnili hráči od 6 do 13 let, během tří dnů se nám sešlo až 21 hráčů. Někteří absolvovali celý program, někteří hráči třeba jen jeden den, někdo jezdil pravidelně na odpolední část. Na kemp se nám přihlásili i hráči z jiných fotbalových oddílů. Každý den začínal první tréninkovou jednotkou v 9.00, následovala svačina, druhá tréninková jednotka, poté oběd a polední pauza. Odpoledne pak třetí tréninková jednotka, svačina a čtvrtá tréninková jednotka, která končila v 17.30. Tři dny plné fotbalu, zábavy, pohybu na čerstvém vzduchu a samozřejmě legrace.

Všechny tréninky jsme měli dokonale detailně rozplánované. Program pečlivě připravilo šest trenérů s licencí FAČR (1x B-UEFA licence  a 5x C-licence). Hráči byli rozděleni do tří skupin dle výkonnosti. Každý trénink jsme připravili jako kruhový, skupiny hráčů se točili na třech různých stanovištích. Snažili jsme se připravit pestrou paletu cvičení, aby hráče kemp bavil a nebyl monotónní.

Den první, pátek.
Po vybavení nezbytné administrativy jsme se pustili do prvního tréninku. Každý den jsme vždy zahájili hrou. V pátek to byla vybíjená. Ihned po hře následoval blok věnovaný technice – to jest tomu, co potřebují hráči dostat do krve právě teď, v dětském věku, později to již nedoženou. Pilovali jsme kličky, převzetí a zpracování míče, vedení míče. Cvičení jsme zjednodušovali pro ty nejmenší, starším hráčům jsme do cvičení přidávali složitější prvky. Po svačině jsme se věnovali síle, rychlosti, obratnosti a dynamice. Hráči si vyzkoušeli různé varianty cvičení rychlých nohou, lehké posilování – především středu těla, úpolová cvičení, sprintíky, lehká gymnastické cvičení. Po obědě měli hráči polední pauzu, ale většina jí věnovala opět fotbálku. Po polední pauze jsme připravili několik variant fotbalu malých forem. A po odpolední svačině došlo na přihrávky a převzetí míče, opět v různých podobách a obměnách. Po 17.00 hodině již byli všichni velmi unavení, teplé počasí zajisté také sehrálo svojí roli. První den se ale vyvedl. Až na Honzův úpal, který nezastavil ani pečlivě dodržovaný pitný režim.

Den druhý, sobota.
Věděli jsme dopředu, že sobotní program bude velmi náročný. Začali jsme hrou, tentokrát to byla házená. Následoval blok techniky stejně jako první den. Po svačině jsme se vrhli na vytrvalost, sílu a rychlost. Hráči si vyzkoušeli běžeckou abecedu, silová cvičení ve dvojicích, výběh do kopce a krosový běh po vlnité lesní cestě. Nejmladší skupina si zkusila 500 metrů indiánským během tam a zpět 500 metrů naplno na čas. Dvě starší skupinky hráčů pak 1000 metrů indiánským během tam a 1000 metrů naplno na čas zpět. Zejména hráči prostřední skupiny, ročníků 2005 a 2006 dosáhli skvělých časů a předčili i svoje o 2 až 4 roky starší spoluhráče. Makali ale všichni a zaslouží uznání. Po obědě se nám podařilo pro hráče připravit překvapení v podobě brankářského tréninku, který vedl brankář Dukly Praha David Tetour. Brankářský trénink si zkusilo 7 hráčů, ostatní si zahráli softbal. Poslední tréninková jednotka byla opět velmi náročná, věnovali jsme ji různým variantám soubojů a několika obměnám bagovek. Hráči v teplém počasí jezdili až do poslední minuty, vůbec nebylo znát, že mají v nohách již druhý těžký den. Velký respekt všem hráčům, ukázali skvělou morálku!

Den třetí, neděle.
Ráno jsme začali tradiční hrou, tentokrát se dostalo na pořad dne ragby. Po hře jsme opět zařadili klasický blok techniky, bez ní to zkrátka nejde. Po svačině jsme zkusili experiment – nohejbal 1 na 1, bez bot, hezky naboso na travnaté ploše hřiště. Hrálo se ve čtyřech skupinách – tři dětské dle věku a jedna skupina pánů trenérů. Experiment se skvěle osvědčil. Všechny hráče včetně těch dospělých turnaj úplně pohltil, všichni krásně na špičkách pilovali techniku, rychlou reakci, dynamiku a současně posilovali bosá chodidla. Po zaslouženém obědě jsme vyhlásili výsledky nohejbalových turnajů a krosových běhů. Všichni obdrželi populární kartičky s hráči světových velkoklubů. Ihned po vyhlášení jsme se přesunuli do Týnce na dvě hodiny bowlingu, šipek a stolního fotbalu. Po návratu na hřiště v Peceradech jsme odehráli v rámci poslední tréninkové jednotky fotbalové mače 4 hráči + 1 trenér (brankář). Starším jsme posledních dvacet minut zpestřili hrou se žolíky v zónách. Všichni hráči makali do posledního hvizdu, ani se jim končit nechtělo. Po třech dnech opravdu náročného tréninku! Velká pochvala pro všechny.

Minikemp se vyvedl, vyplatila se nám pečlivá příprava, klub se může opřít o opravdové trenéry. A nejen o ně. I o rodiče hráčů, především maminky, které pomohou se vším, co je třeba. Všichni dohromady (hráči, rodiče, trenéři) pak jsou skvělá parta. Celá akce byla díky všem zúčastněným velká radost. A tak není divu, že se nám plní přihlášenými i druhý letošní minikemp 14.8.2015 – 16.8.2015. První letošní fotbalový minikemp byl totiž na jedničku!