12. 04. 2015.

První turnaj jarní části OP MP v Dolních Kralovicích: jasná vítězství


Na dalekou cestu do Dolních Kralovic jsme se vydali v plné síle a za velké podpory rodičů. S hráči jsme si řekli, že budeme hrát s maximálním nasazením a soustředěním, že chceme vyhrávat a že prodáme na hřišti všechno, co jsme se za zimu naučili. Všechny zápasy jsme hráli v rozestavení 2-1-2.

První zápas s Olbramovicemi jsme ovládli od první minuty. Ve všem jsme byli jasně lepší, soupeř nestíhal a vyndaval ze sítě míč za míčem. Tobiáš P. v bráně neměl žádnou práci, gól jsme obdrželi po chybě v rozehrávce před vlastní bránou. Zvítězili jsme 11:1 (Matěj 8, Dominik 2, Matyáš B. 1).

Druhý zápas s domácími Dolními Kralovicemi jsme začali zakřiknutě. Jako bychom se báli narostlých hráčů soupeře. Sice jsme protivníka přikovali před jeho bránu, ale nemohli jsme se gólově prosadit. Do poločasové přestávky jsme vstupovali s hubeným vedením 1:0. Po přestávce všechno zlomila povedená kombinační akce na jeden dotek, v plné rychlosti, zakončená přesnou střelou. Našim hráčům narostla křídla a zápas dovedli k přesvědčivému vítězství 5:1 (Dominik 3, Kačka 1, Matěj 1). Toto utkání spolehlivě odchytal Milan, inkasovaný gól padnul po ojedinělé akci soupeře.

Třetí zápas proti nám dobře známému Miličínu jsme zvládli s přehledem, celý zápas jsme si hlídali náskok. Situaci nám ulehčilo, že nejlepší hráč soupeře vinou drobného zranění nastoupil v bráně. Jeho technika Miličínu chyběla. Obdrželi jsem opět jediný gól po pěkné střele z trestného kopu. V bráně už byl opět Tobiáš P. a všechny další situace s přehledem vyřešil. Zvítězili jsme 6:1 (Dominik 4, Matěj 1, Tonda 1).

Poslední zápas proti Pyšelům, které přijely snad s patnácti hráči, jsme opět zvládli na jedničku. Přes změny v sestavě jsem se prosazovali, téměř nepouštěli soupeře přes půlku. Jediný míč, který skončil v naší síti, byl mohutný odkop z půlky Pyšel, který nechytatelně zapadnul pod břevno naší brány.  Tobiáš P. v závěru nebojácně zlikvidoval dva tvrdé pokusy soupeře. Výsledek opět jasně vyzněl v náš prospěch, vyhráli jsme 8:1 (Vojta 2, Dominik 2, Matěj 2, Matyáš 1, Kačka 1).

První turnaj nám ukázal, jak poctivě hráči celou zimu pracovali. Předvedli jsme skvělou techniku, jasně nejlepší ze všech, oproti podzimu jsme se dokázali prosazovat v osobních soubojích, umíme v plné rychlosti kombinovat na jeden dotek, k vidění byly krásné přihrávky do běhu, dokážeme si přes obránce obehrát blok soupeře a přenést hru do volného prostoru, máme střelce (střelecky se prosadilo 6 hráčů z 9) i řízné obránce a ve srovnání s ostatními máme i velmi slušnou kondici, která se projevila v teplém počasí, kdy soupeřům ubývaly síly mnohem rychleji než našim hráčům. Na hru byla radost pohledět! V naší sestavě se točilo devět hráčů na různých postech: Tobiáš P. v bráně a v útoku, Dominik útok, Matěj záloha a útok, Tonda obrana a útok, Vojta H. útok, záloha i obrana (úplně nejtěžší role, Vojta musel při každém střídání přepínat na jiný post), Milan obrana a brána, Jakub S. obrana a útok, Kačka útok, Matyáš B. útok a obrana. Našemu týmu by při vší úctě k soupeřům slušela silnější skupina, první turnaj jsme jasně opanovali celkovým skóre 30:4.

Dolní Kralovice připravily pěkný turnaj i počasí bylo báječné. Moc děkuji rodičům a všem blízkým hráčů, kteří do Dolních Kralovic vážili cestu. Při vyhlašování výsledků si náš tým vysloužil absolutně největší aplaus. Potvrdilo se, že klub, tým hráčů mladší přípravky a rodiny hráčů společně velmi dobře fungují. Děkuji všem za podporu a spolupráci a hráčům gratuluji ke skvělým výkonům!