19. 03. 2017.

SP na Oneš cupu v Bystřici


Starší přípravka zajela v sobotu 18.3.2017 na tradiční Oneš cup do Bystřice. V hale se sešla slušná konkurence pěti týmů, každý s každým odehrál zápasy po 18 minutách. Na turnaj jsme přijeli pozdě, byli jsme rádi, že máme jednoho hráče na střídání a všichni hráči sálovky. Jinak by nás přísný správce do haly ani nepustil. Byly to po ránu nervy, ale na poslední chvíli jsme všechno stihli.

V prvním zápase s pořádajícími Ratměřicemi jsme rychle prohrávali, ale zápas jsme dokázali otočit. Utkání to bylo pěkné, rozhodli individuality v našem týmu. V dalším zápase jsme jasně přehrávali Pravonín, byli jsme techničtějším týmem, naši hráči neustále něco vymýšleli a ani v soubojích jsme si nezadali. Pravonín korigoval dvě vteřiny před koncem, ale na našem druhém vítězství to nic nezměnilo. Ve třetím zápase jsme se střetli s Bystřicí. Herní převahu jsme nedokázali využít, byli jsme fotbalovější, kombinovali jsme, prosazovali se individuálně. Soupeř nakopával dlouhé míče směrem na naši bránu, v mnoha případech i při rozehrání autu. Bohužel jsme si nepohlídali rozehrávku půl minuty před koncem a útočník soupeře nás nekompromisně potrestal. Odehráli jsme ale dobrý zápas. V posledním utkání turnaje jsme narazili na kvalitní tým Votic. Překvapivě to byl souboj o první místo v turnaji, na které jsme v případě vítězství mohli dosáhnout. A utkání také překvapivě začalo. Po 15 vteřinách jsme vstřelili gól a další dvě minuty soupeře přehrávali. Pak jsme ovšem rychle inkasovali tři laciné góly a Votice předváděly svou kvalitu, velmi dobře připravené všechny hráče i rozdílové osobnosti. Naši hráči odešli fyzicky i psychicky, nebylo kde brát, náročný turnaj jsme odehráli s jedním střídajícím hráčem. Po zápase naši kluci zmizeli v šatně, byli vyčerpaní a zklamaní. Brali ovšem celkové třetí místo se stejným bodovým ziskem jako druhý tým v turnaji! Vůbec nebyl důvod ke zklamání, náš tým předváděl pěkný fotbal, ze kterého musíme mít jenom radost! Všichni do jednoho potvrdili svůj výkonnostní růst. Svůj životní turnaj odehrál Jakub M. Na pravém beku odehrával všechny míče směrem k bráně soupeře, neprohrál snad jediný souboj, v každém byl včas a důrazně, nebál se hry hlavou, vymýšlel přihrávky. Kubovi i všem našim klukům bronzové medaile slušely!

Turnaj byl zajímavý, zápasy vyrovnané, ani výborné Votice se nevyhnuly klopýtnutí. A naopak každý tým alespoň jednou zvítězil. Patrný byl rozdílný přístup ke hře. Některé týmy hrají jednoduchý účinný fotbal s nakopávanými míči, jiné týmy se snaží tvořit a vymýšlet i za cenu chyb. V každém případě jsme si na závěr halové sezóny turnaj užili.

Naše sestava: Tonda, Vojta (2 branky), Tobiáš (3), Jakub M., Filip N., Jakub S., Radek.