06. 12. 2014.

SP-Pece-Netvořice – přátelák na Dařboži


V sobotu jsme na Dařboži sehráli přátelský zápas s týmem Netvořic. Z původní nominace díky nemocem nezůstal kámen na kameni. Zápas tedy odehráli Máťa, Kryštof, Dominik, Vojta H., Kuba J., Honza, Filda a Jarda. Netvořice přijeli hodně silné. Z MP nikdo, ze straší pár kluků a zbytek MŽ.
Od začátku utkání bylo jasné, kdo bude diktovat tempo. Než jsme se rozkoukali, nasypal nám soupeř několik branek. Kluci byly trochu zkoprnělí a zaskočení kvalitou soupeře. Při krátké přestávce jsem se je pokusil uklidnit, že o nic nejde, ať hrají to, co umí, a nenervují se stavem skóre. Nejvíce to zapůsobilo na Vojtu, který najednou zratil respekt a byl vyrovnaným soupeřem, Filda si to vzal také trochu k srdci a i ostatní to trochu hodili za hlavu a s přibývajícími minutami se zlepšovali. Asi v polovině jsme vystřídali brankáře. Kryštofa, kterého bolel naražený bok, zastoupil Kuba. Změna nám hodně prospěla. Kryštof výborně bránil a vyvážel míče, Kuba zase zrychlil rozehrávku od brány a obratně a bez zábran sbíral soupeři míče z kopaček i hlaviček. Jako rozený brankář. Ke konci zápasu už byla hra hodně vyrovnaná, ale branku jsme vstřelili pouze 1 a to Vojta po krásné akci zleva.
Zápas jsme sice hodně prohráli, ale velmi zajímavá byla dynamika průběhu. Kluci spolu hráli takto poprvé a navíc proti opravdu kvalitnímu a sehranému soupeři s vynikajícím brankářem. Velmi dobře se ukázal Kuba v bráně, myslím, že může bez problému kdykoli zaskočit. Kluci se dokázali otřepat v průběhu z nepříznivého stavu a zlepšit se. Výborná zkušenost z hlediska fotbalu i psychiky. Ukázalo se ale také, že nám chybí více střelců typu Lukáš nebo Matějda. Dominik ještě na rychlém povrchu tak nevyniká. Vojta naopak velmi zapůsobil myslím na všechny svými průniky po čáře. S míčem si opravdu rozumí. Soupeři gratulujeme k vítězství a my musíme ještě hodně a poctivě pracovat.Skóre jsme se nedopočítali :-).