03. 02. 2016.

SP přátelák Bystřice – Pecerady


Ve středu jsme sehráli přátelské utkání proti Bystřici u Benešova v jejich hale u školy.

Měli jsme problém sestavit tým v dostatečném počtu. Jen díky obětavé práci trenéra Martina, který ještě v poledne obvolával všechny hráče pro potvrzení účasti na dnešním zápase, kdy zjistil další omluvenky se podařilo sehnat další hráče. Na pomoc nám přijel Viky a Verča z Ratměřic a hráči MP Filip a Kačka. Z našeho týmu SP se mohli zúčastnit pouze Martin, Tonda, Matěj, Honza a Tobiáš.

Verča s Kačkou vytvořili skvělé útočné duo, často se pár přihrávkami dostali do zakončení, to byla paráda. Tobiáš se zase prosazoval svou stále se zlepšující technikou mezi narostlými a tvrdými obránci. Filipové to měli těžké. Filip N. za nás hrál snad poprvé a oproti MP jde o rychlejší a tvrdší fotbal na vyšší technické úrovni a rozhodně se neztratil – zaslouží si velkou pochvalu.  Filip R. se moc snažil, jako vždy. Hraje fotbal pouze krátkou dobu, ale pravidelným tréninkem se také zlepšuje jeho technika a fyzička. Tonda odehrál výborné utkání, začíná používat kličky, které umí a je to hodně znát, jen tak dál! Ještě kdyby někdy tolik nebláznil a nelítal po celém hřišti. Honza odehrál téměř bez střídání, potřebuje zapracovat na individuální technice, aby nemusel při hře tolik kontrolovat míč očima a zvedl hlavu. Pak se mu otevřou další varianty možné hry a bude si moci pomoct přihrávkou. Martin se chce stát brankářem a tak bude potřebovat pomoci s technikou a pohybem okolo branky. Tím získá větší jistotu a bude moci týmu více pomoci. Chce to jen pravidelný trénink, ale to je potřeba u všech hráčů. Matěj s Vikim odehráli kvalitní utkání, od těchto hráčů již očekáváme tvoření hry, hodně přihrávek a kvalitní individuální techniku. Co dokáží zahrát je prostě paráda a je za tím jen poctivá práce při všech trénincích.

Celkově jsme hráli vyrovnané utkání se spoustou šancí a osobních soubojů. Nám chyběl větší důraz a rozhodnost v blízkosti brány jak při bránění, tak při útoku. Chybělo nám zakončení a tak se nám nepodařilo dát gól. V obraně jsme neřešili některé situace v klidu a s potřebným důrazem a nějaké branky jsme dostali. Soupeř byl velice kvalitní a narostlý, k tomu přidal tvrdší hru. Je potřeba zapracovat více v tréninku, máme silný tým, ale … se všemi nedostatky si poradíme. Zimní příprava zatím splňuje naše očekávání. Jen budeme rádi za zodpovědnou účast na trénincích a utkáních.