26. 08. 2015.

Starší a mladší přípravka na přáteláku v Ratměřicích


V úterý 25. srpna 2015 se naše přípravky utkaly se svými protějšky v Ratměřicích.

Starší přípravka odehrála zápas 4 x 15 minut v 5+1. Soupeře na poslední přípravu jsme měli důstojného, Ratměřice v minulém roce takřka ve stejném složení vybojovaly druhé místo ve skupině B okresní soutěže a letos přihlásily okresní přebor. Náš tým ovšem na papírové předpoklady od začátku nebral ohledy a od úvodních minut se tlačil do vedení. Naše zahajovací sestava si vedla opravdu výtečně, předváděla povedené individuální kousky, přitom hráči zvedali hlavu a vymýšleli hezké kombinace. I po prostřídání jsme byli velmi fotbaloví, všichni hráči se předváděli ve výborném světle. Náš výkon měl i chybičky, především v důraze a pohotovosti před oběma brankami nás soupeř předčil. Celkově jsme ale byli stále o krůček vpředu a velmi neoficiální skóre bych hádal na 17:11 v náš prospěch. Závěrečné branky jsme dávali po kombinaci trojic hráčů a zakončovali do prázdné branky – to byly opravdové fotbalové parády. A to už jsme hráčům míchali posty, obránci v útoku, útočníci na beku…

O skóre v zápase ani tolik nešlo, důležitá je předváděná hra. A ta se nám opravdu dařila, hráli jsme s potřebným nasazením a soustředěním. V naší hře se projevila i lepší rozehranost, především dva fotbalové minikempy, kterých se hráči v Peceradech zúčastnili. Ze sedmi hráčů v poli se pět prosadilo střelecky – Dominik, Vojta, Tobiáš, Matěj a Kryštof (ale i Honza a Tonda měli pěkné příležitosti), což je skvělá zpráva, střílet góly může kdokoliv z týmu. Pohromadě se družstvo sešlo poprvé, byl to první zápas v takřka kompletním složení. Ovšem hned na první pokus do sebe všechno pěkně zapadlo, máme na čem stavět. Zdá se, že na novou sezónu je tým připravený opravdu dobře. Všem velká pochvala za pěkné výkony!
Sestava SP: Martin (v bráně), Kryštof, Dominik, Matěj, Vojta, Tonda, Honza, Tobiáš (v poli).

Mladší přípravka odehrála zápas ve 4+1 na 3x20min. Na přátelský zápas dorazilo jen devět hráčů a tak se nám bohužel podařilo sestavit pouze jeden tým, ačkoliv do soutěže máme přihlášená dvě mužstva. Došlo tak na střídání celých čtveřic, což  průběhu hry a samotným hráčům moc neprospívá.

V zápase padlo mnoho branek na jedné i druhé straně, jak z  hezkých útočných akcí tak po chybách v obraně a špatných rozehrávkách brankářů. Na hře byla znát nerozehranost a nezkušenost hráčů, kteří přestoupili z předpřípravky, která postupně zmizí s každým dalším odehraným zápasem. Všechny naše branky dali ostřílení hráči Kačka, Vojta, Jakub M. a Matyáš. V brance se mimo zkušeného Vojty vystřídali i dva nováčci Tonda Kre. a Jenda, kteří svým výkonem překvapili nejen soupeře ale i trenéry. Zvlášť Tonda Kre. svými zákroky zabránil soupeři skórovat z několika vyložených šancí.

Sestava: Kačka, Radek, Vojta, Jakub M., Matyáš, Fanda V., Tonda Kre., Jenda a Jakub O.
V brance se vystřídali Vojta., Tonda Kre. a Jenda