03. 10. 2015.

Starší přípravka je pěkně rozjetá


V sobotu 3.10.2015 jsme na domácím hřišti přivítali zatím neporažené Soběhrdy.

Soupeř měl jasnou výškovou i věkovou převahu. Vzhledem k fyzickým parametrům soupeře a našim pouhým sedmi hráčům a možnosti střídat jediného hráče, se kluci museli vydat ze všech sil. Jsou to ale všichni srdcaři, dali do zápasu vše. Od začátku jsme opět chtěli hrát pohledný fotbal. Rychle jsme šli do vedení, soupeř vyrovnal, ale to bylo naposled, co bylo skóre vyrovnané. Předváděli jsme pestrou hru, individuální akce, kolmé přihrávky za obranu, rychlé křídelní akce s nebezpečnými centry, slušnou a pohotovou střelbu, tah na bránu, různé varianty standartních situací, vše proti o hlavu větším hráčům. Souboje tentokrát bolely, ale to k fotbalu patří. O půli jsme vedli bezpečně 4:1, Dominik dokázal využívat nabídky spoluhráčů, prosadil se i Vojta. Ve druhém poločase Soběhrdy svoji hru ještě přiostřily, což odnesl především Matěj drsným zákrokem na koleno. Faul ovšem sám potrestal gólem z trestného kopu, správná odpověď na přehnaně tvrdou hru. Zápas už jsme kontrolovali, Soběhrdy pouze korigovaly dvěma góly v závěru na konečných 8:3 v náš prospěch, kdy jsme už hráče točili na pro ně neobvyklých postech.

Skvěle nám opět fungovala obrana, Vojta, Tonda, Milan a v závěru na beku i Matěj. Směrem dopředu máme jistotu ve střelci Dominikovi, je nebezpečný v každé situaci. Tobiáš dře, se silnými soupeři získává sebevědomí. Matěj na centrhalvu dnes dával hře řád a rytmus, svůj výkon posunul správným směrem. A rozdílovým hráčem je náš gólman. Kryštof opět zasluhuje absolutorium, reflexy, čtení hry, rozehrávka. Náš tým šlape, oproti většině soupeřů nemáme jednu či dvě individuality, ale máme tým šikovných hráčů, kteří spolupracují, a proto se nám hra daří. Někdy od hráčů očekáváme až zázračně dokonalou hru, jsme možná až přehnaně nároční. Tým má ale velký potenciál, který chceme využít a i po posledních úspěších musíme trpělivě pracovat.

Soupeř dnes postrádal svého nejlepšího střelce, má ale v týmu řízné hráče a překvapivě šikovné dívky. Doufám, že jsme dnes také trenéry Soběhrd přesvědčili, že kromě fotbalových dovedností, má smysl jít malým hráčům příkladem a vychovávat je, slovníkem počínaje a hrou fair play konče.

Náš mančaft se opět fotbalem bavil, současně předváděl patřičné soustředění a nasazení. Dělá radost sobě i všem nám, kteří klukům pomáháme. Jste opravdu dobří, jen tak dál!

Naše sestava: Kryštof (gólman), v poli Tonda, Vojta (1 branka), Dominik (4), Matěj (3), Tobiáš, Milan.