07. 12. 2015.

Starší přípravka na Mikulášském turnaji v Praze Jinonicích


Na sobotu 5.12.2015 jsme přihlásili zajímavý turnaj se silnými soupeři, abychom měli srovnání, jak  jsou na tom týmy v jiných regionech. Bohužel jsme se nepotkali se Slavií, která na poslední chvíli turnaj odřekla. Na turnaj jsme vzali našich top pět hráčů SP a posílili jsme se o Honzu Fraňka z Týnce a Viktora Lišku z Ratměřic, takže jsme vyrazili do města se stále veskrze vesnickým týmem.

TJ Jawa Pecerady – Baník Sokolov 1:0
Zápas ve vysokém tempu rozhodl Dominik, všechny šance soupeře pokryl výborný Kryštof. Matěj s Vikim se trochu prali s postem obránce, jsou přeci jen zvyklí na jiné posty, ale všechny akce soupeře se nakonec podařilo eliminovat. Pro Tobiáše a Honzu F. v útoku to byl pro začátek těžký zápas, kdy se museli srovnávat s vysokým tempem hry, na které nejsou ještě zvyklí. Přesto po skončení utkání hlasatel v hale hlásil první velké překvapení turnaje, porazili jsme pozdějšího vítěze naší skupiny.

TJ Jawa Pecerady – Sokol Lipence 1:2
Velmi vyrovnané utkání s celkově třetím týmem turnaje rozhodly naše drobné chybičky. Kluci ale bojovali, na sympatického soupeře to bohužel nestačilo. Za nás skóroval opět Dominik.

TJ Jawa Pecerady – Háje SOS 1:1
V zápase o postup do semifinále s účastníkem pražské elite skupiny SP jsme začali dobře, opět do černého střílel Dominik. Zápas mohl rozhodnout Honza F. a později i Tobiáš, kterým
se nepodařilo skórovat do odkryté brány, kdy gólman soupeře hrál odvážně v poli pátého hráče. Pro Tondu, Tobiáše, Honzu F. ale vlastně i Kryštofa to byl první opravdu těžký turnaj. Především v koncovce chyběla chladná hlava, obraně zase nadhled.

TJ Jawa Pecerady – FC Přední Kopanina 5:1
Do utkání o páté místo jsme nasadili do útoku Vikiho, který předchozí tři utkání poctivě odmakal na obránci. A všem předvedl, jak hraje správný útočník, správný dravec. Za podpory všech spoluhráčů mezi 2. a 3. minutou hattrikem rozhodnul o osudu zápasu, později přidal ještě čtvrtý gól v zápase a našemu týmu hala tleskala. Pátý gól vstřelil Honza F., který vedle Vikiho ožil, ztratil ostych, zjistil, že to jde i proti silným soupeřům. Dominik s Tobiášem si v zápase zkusili beka. Soupeř už pouze korigoval na 5:1. Skvělá tečka za turnajem, soupeře jsme přejeli jednoznačně.

Náš tým na turnaji obstál. Hráčům chybí zkušenosti, větší přehled na hřišti a ještě se někteří na této úrovni perou s nutností všechno dělat v rychlosti a v pohybu. Přesto si troufnu říct, že příště v podobné konkurenci můžeme být klidně na bedně. Byli jsme největším překvapením turnaje a nikdo s námi příliš nepočítal. Pochvalu jsme dostali i od pořadatele turnaje pana Plachého, a to nejen za předvedené výkony, ale i za práci, kterou všichni v klubu odvádějí, tréniky počínaje a webovými stránkami konče.
Ze čtyř zápasů jsme vytěžili dvě vítězství, jednu remízu a jednu porážku s celkovým skóre 8:4. To je výborná vizitka! Všichni hráči si turnaj užili, nasbírali další cenné zkušenosti.
Dobrá práce! Díky všem hráčům i rodičům!

Výsledky a fotogalerie.

Naše sestava: Kryštof, Tonda, DOminik, Matěj, Tobiáš, Honza F., Viki