09. 02. 2016.

Starší přípravka na turnaji v Jenči


V sobotu 6.2.2016 jsme se utkali na turnaji v hale v Jenči se dvěma týmy TJ Slavoj Suchdol a s týmem FK Fercom Týnec. Turnaj byl určený pro hráče ročníku 2006 a mladší a hrál se dvoukolově vždy zápas každý s každým po 12 minutách. My jsme měli obrovské problémy se sestavením týmu. Nakonec nám pomohli Kačka a Filip N. z mladší přípravky. Na turnaji si zahráli i Matěj s Dominikem, kteří měli původně zůstat doma. Oba buď v bráně nebo půl zápasu v obraně. Příležitost měli dostat především ostatní a to jsme do puntíku splnili.

V bráně se po dvou zápasech vystřídali Matěj, Martin a Dominik. V obraně bojovali Tonda, Matěj, Dominik a Martin, v útoku Vojta, Tobiáš, Kačka a Filip N. Náš výkon na turnaji byl v první půlce výborný. Všichni se bezvadně soustředili, hráli s přehledem, předváděli pěkný fotbal. Porazili jsme Suchdol A 3:2, Týnec 2:0, vedli jsme nad urostlými hráči Suchdol B 2:0 – gól na dva nula byla krásná rychlá akce od obránce na křídlo, rychlá přihrávka před bránu a pohotové zakončení do prázdné. Od tohoto momentu se však něco zlomilo. Hráči začali lítat po celém hřišti, ztratili jsme přehled ve hře, naše hra se rozsypala, začali jsme se utápět v soubojích, které nejsou naší nejsilnější zbraní. Vedení 2:0 jsme ztratili a prohráli 2:3. Ve druhé rundě zápasů jsme se již nedokázali vrátit k pohledné hře ze začátku turnaje. Chybělo soustředění, střídali jsme hezké okamžiky s těmi slabšími. Podlehli jsme Suchdolu A 2:3, remízovali s Týncem 0:0 a podlehli Suchdolu B 2:4.

Turnaj nám ukázal, že hráči jsou schopní předvádět výborné výkony i bez tradičních tahounů Dominika a Matěje. Úvod turnaje bravurně zvládli hlavně Vojta, Tobiáš a Tonda. Hráči mladší přípravky Kačka a Filip N. se dokázali také chvílemi prosadit, ale jejich čas teprve přijde, na turnaji sbírali zkušenosti. Snaha našich hráčů předvádět pohledný fotbal je jasně patrná. Musíme však přidat v osobních soubojích a soustředit se na svůj vlastní výkon po celou dobu hry. Hráči musí začít pomalu a jistě zvedat hlavu od míče, aby lépe četli herní situace. To už je pak samo dovede ke kombinaci a zlepšené střelbě, kterou příliš netrénujeme…

Turnaj se nám líbil, po vyrovnaných zápasech jsme obsadili třetí místo. Po všech peripetiích se sestavou se hráčům povedlo odehrát turnaj se ctí, všechny chválím!

Konečné pořadí:
1. TJ Slavoj Suchdol B
2. FK Fercom Týnec
3. TJ Jawa Pecerady
4. TJ Slavoj Suchdol A

Naše sestava: Vojta (5 branek), Tobiáš (5), Martin, Tonda, Dominik (1), Matěj, Kačka, Filip N.