24. 03. 2013.

Turnaj mladších přípravek v Bystřici


V neděli 24.3.2013 jsme se s mladší přípravkou zúčastnili turnaje v Bystřici, který pořádaly Ratměřice.
Během dopoledne nás čekaly čtyři zápasy, a jak se později ukázalo, padalo obecně velmi málo branek a tak každá byla hodně důležitá. První zápas jsme sehráli s týmem Votic, se kterými jsme po trefě Lukáše remizovali 1:1. Ve druhém zápase jsme se utkali s týmem Ostředku, kde jsme už vedli po pokutovém kopu, jehož exekutorem byl Honzík, který precizně míč umístil k tyči, ale vedení se nám ještě udržet až do konce nepovedlo a nakonec zápas skončil opět remízou 1:1. Ve třetím zápase jsme se již začínali „rozjíždět“ a nad Václavicemi jsme po trefě Matyáše vedli, ale o chvilku později bylo zase vyrovnáno. Po pěkné kombinační akci na jejímž konci stál Lukáš, se klukům podařilo vstřelit druhý gól a zápas skončil našim vítězstvím 2:1. Ve čtvrtém a posledním zápase nás čekal domácí tým Ratměřic. Ti svůj tým začali budovat teprve loni a nutno podotknout, že od našeho přáteláčku, který jsme s nimi sehráli na podzim, se úžasně zlepšili. Na naše rozjeté kluky to ale stačit nemohlo. Po spoustě povedených akcí, které ne vždy skončily brankou, jsme zvítězili 3:0, když dvakrát zavěsil Lukáš a jednou Honzík. Kromě již zmíněných střelců si velkou pochvalu zaslouží samozřejmě i Zdenda, který bojoval o každý míč, Kryštof, Petr a Filip, kteří zejména v obraně odváděli spoustu práce a Danovi, který chytil téměř každou střelu, tak pomáhali bránit jeho „svatyni“. Matěj, který se nenechal zastrašit mnohem většími soupeři a svůj druhý turnaj v životě sehrál na výbornou, stejně jako Kristýnka, pro kterou to byl dokonce turnaj první.
Každý z hráčů dal do zápasů, co bylo v jeho silách a všichni hráli jako jeden muž/žena. Vyhráli celý turnaj, získali zlato a Lukáš navíc získal cenu pro nejlepšího hráče. Na druhém místě se umístil tým Votic, na třetím tým Václavic, na čtvrtém pak tým Ostředka a na místě pátém pořádající tým Ratměřic.
Snad poprvé za zimu jsme se sešli v maximálním počtu. Vypadá to, že nemoci jsou snad už za námi a že do jarních bojů nastoupíme v plné síle.