26. 05. 2013.

Turnaj mladších přípravek Vlašim


V neděli 26. května jsme ve Vlašimi sehráli poslední turnaj finálové skupiny mladších přípravek Benešovska. Počasí nám celkem vyšlo, byla zima, foukal vítr, ale nepršelo. Pro porovnání: například v Týnci pršelo od rána a v Krušných horách napadlo 8 centimetrů sněhu.

V prvním zápase jsme se střetli s týmem Poříčí, které nás zaskočilo rychlým nástupem a nedokázali jsme s ním držet krok ani si vytvořit nebezpečnější střeleckou pozici. Konečný ukazatel skóre se zastavil na hodnotě 6:0 pro Poříčí.
Druhý zápas sehraný proti týmu Ostředka se naopak nesl v duchu soustředěnější hry a větší důslednosti. Zápas skončil po brankách, jejichž základ vznikal ve svědomité  obraně a na jejichž konci stáli naši útočníci, výsledkem 0:8 pro naše kluky.
Třetí zápas, který po pauze následoval, jsme sehráli s týmem Mezna. První branka zápasu padla do naší sítě a my jsme museli dotahovat. Po hře nahoru dolů Mezno nakonec vyhrálo 4:3.
Posledním zápasem dne byl souboj s domácí Vlašimí. Kluci nastoupili s odhodláním se o výsledek poprat, a to se ukázalo jako více než možné. Po chvilce hry jsme dokázali vstřelit první gól a tentokrát to byl soupeř, který tahal za kratší konec. Všichni bojovali celým srdcem a na hře to bylo znát. Ze všech zápasů, které jsme sehráli v jarní části, se jednalo nejen o zápas poslední, pravděpodobně i nejtvrdší ale i jeden z nejlepších. Naše snažení strhlo i tribuny a fandili i nepeceradští. Po odvážném výkonu jsme remizovali s Vlašimí 3:3.
Ve Vlašimi se nám podařilo dobře zahrát a zaslouženě jsme skončili na 3. místě. Předskočilo nás Poříčí a Vlašim. Naopak za námi skončilo Mezno a Ostředek.
Za dva měsíce, během kterých jarní část probíhala, se tým moc zlepšil, nabral sebevědomí, hráči se dokážou na hru více soustředit a mít z ní radost. Největší poděkování patří samozřejmě jim samotným a pak hned po nich rodičům, kteří s námi cesty po Benešovsku podnikali.
Tím končí série turnajů jarní části. Co již dnes víme, o tom co nás čeká, je domácí turnaj JAWA Cup mladších a starších přípravek, který se odehraje 8. června v Peceradech a 15. června jsme přijali pozvání na turnaj do Ratměřic. Příští víkend máme tedy na vydechnutí a pak hurá do předprázdninových bojů.