25. 09. 2011.

Turnaj MP Pecerady B


Počasí je letos fantastické pro fotbal a tak jsme mohli uspořádat další turnaj přípravek za nádherného počasí. Krátce po 9h se rozpustila mlha a ranní chlad byl tatam. Uvítali jsme na našem hřišti soupeře z Teplýšovic, Vlašimi a premiérově také z Přestavlk. Hrálo se na dvou hřištích, takže to pěkně odsejpalo.

V prvním utkání jsme nastoupili proti Teplýšovicím, kterým jsme u nich doma podlehli. Vyrovnaný zápas nepřinesl mnoho branek. Soupeř nás většinou nenechal vklidu vystřelit. Několikrát jsme jej také nastřelili. Soupeř se ujal vedení po trestném kopu z dálky a chybičce našeho brankáře. Přesto se nám nakonec podařilo obrátit na 2:1. Z půlky hřiště se výborně trefil Ivo. Celý zápas trápil svými průniky soupeře Lukáš. Zakončení se mu však příliš nedařilo. Soupeř mohl srovnat, když nastřelil tyč, nakonec ale štěstí stálo při nás.

Ve druhém zápase proti Vlašimi hráli především ti mladší. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodoval zejména tlak většího počtu hráčů na míč a větší jistota a sebedůvěra v koncovce. Vlašimští jakoby překvapeni svými šancemi stříleli všechno mimo tyče. Brejkové situace výborně řešil svými výběhy Lukáš, který si počínal jako starý mazák. Jeho cit pro moment vyběhnutí mě uchvacuje. Spoustu podstivé práce odvedl Honzík, který svými kličkami motal hlavu i trojici obránců. Dokázal mnohokrát přenést hru přes celé hřiště a přestože většina jeho akcí končila v rohu, mužstvo z toho velmi těžilo. Nakonec se prosadil i střelecky, když si počkal na nevydařený odkop brankáře. Gólově se v utkání dařilo Tondovi, který svým ukázkovým během a vedením míče vyčnívá nad své vrstevníky. Skóroval také Vojta, který většinu času číhá před bránou soupeře na pěknou přihrávku za obranu.

Třetí utkání jsem nechtěl podcenit a tak jsem střídal základní sestavu jen velmi opatrně. Menší hráči se dostali na hřiště teprve za příznivého stavu. Potom také začal zlobit soupeř ale na nějaké pochyby o vítězi již nedošlo. Pochvalu zaslouží především Vojta za výborné průniky po levé straně a Tonda za parádní střelbu levou nohou. Myslím, že by málokdo poznal, že je pravák. Ivo je v zadu jistota a podstivost. Ještě bych vyzdvihl skvělou Vojtovu hlavičku při rohovém kopu. Parádní brance chyběl opravdu jen kousek.

Celkově zasloužené prvenství v turnaji kluci oslavili týmovým pokřikem a Šáněm. Druhé Teplýšovice předvedli dobrý výkon, trochu za očekáváním zůstali Přestavlky, které nás minule pořádně potrápily. Vzestupnou formu ukázali Vlašimští, kteří budou za nějaký čas pro všechny oříškem. Na závěr bych chtěl velmi poděkovat našemu nenápadnému zázemí u občerstvení a také všem rodičům, kteří nám pomohli podzimní turnaje v Peceradech připravit. Díky!!