13. 12. 2015.

Turnaj MP v Benešově


V neděli jsme jeli poměřit své síly na turnaj, který  pořádal Benešov v nafukovací hale S-Centra. Kromě našeho týmu se turnaje zúčastnily týmy Benešova, Poříčí nad Sázavou a Nespek.

Turnaj se hrál na dvě kola, systémem každý s každým, 4+1 a v déle 12-ti minut. Celkově jsme tedy odehráli 72 minut ve vysokém tempu. Tentokrát si za nás zahráli převážně hráči ročníků 2007. Druhá půlka našeho kádru poctivě trénovala, aby byla připravena na turnaj, který bude hrát příští neděli zase ona.

Přesto, že nám díky zraněním a nemoci chyběli tři hráči z původní nominace a střídat jsme tedy mohli pouze jednoho hráče, na našem herním projevu to nebylo vůbec znát. Jako by si všichni uvědomovali, že záleží na výkonu každého z nich.

Benešov x Pecerady (0:2)

První zápas proti týmu Benešova jsme zvládli s přehledem a soupeře nepustili do vážnějších šancí. Vojta v brance si na míč sáhl pouze párkrát. Podařilo se nám vstřelit 2 branky do sítě Benešova.

Nespeky x Pecerady (1:4)

Proti týmu Nespek se nám stejně jako v předchozím zápase dařilo a zároveň jsme se vyvarovali větších chyb. Naše snažení bylo odměněno v podobě 4 vstřelených branek.

Poříčí x Pecerady (5:1)

V zápase proti Poříčí jsme si vybrali slabší chvilku. Byť jsme po polovině zápasu vedli 0:1, nedokázali jsme ubránit protihráče s číslem 10, přes kterého šla drtivá většina vstřelených branek. Poté co soupeř vyrovnal, zatuhli jsme a nedokázali jsme se probrat až do konce zápasu a ani Milan, který si stoupl do branky s tím nemohl nic dělat.

Benešov x Pecerady (1:3)

Druhý zápas proti Benešovu se nesl v duchu toho prvního. Zápas jsme opět ovládli a podruhé za sebou zvítězili. Zápasy s Benešovem, našim letošním častým partnerem na hřišti, máme rádi. Je to vyrovnaný soupeř, výsledek dopředu není jasný a všichni se musí na hřišti snažit předvést vše co umí. Do branky se tentokrát postavila Kačka a stejně jako Vojta s Milanem si vedla velmi dobře.

Nespeky x Pecerady (2:2)

Nespeky, které přijely asi v největším počtu, proti nám ve druhém vzájemném zápase na převážnou část nasadili svoje nejsilnější hráče. Byli jsme ze začátku zaskočeni důrazem, který v prvním zápase nebyl zdaleka takový. Nespekům se podařilo vstřelit 2 branky a my museli dotahovat. Vyrovnávací branku se nám podařilo vstřelit těsně před závěrečným hvizdem. Do branky se opět postavil Vojta, který tým několikrát podržel.

Poříčí x Pecerady (1:2)

Do druhého zápasu proti Poříčí hráči nastoupili odhodláni zápas vyhrát. Nezlomilo nás ani to, že jsme po přímém kopu proti naší brance prohrávali 1:0. Naopak během minuty bylo vyrovnáno. V tomto zápase jsme se více soustředili nejenom na útok, ale i na bránění a poctivě jsme se vraceli. Podařilo se nám vstřelit druhou branku a nakonec v zápase zvítězit.

Celkové výsledky: Benešov x Pecerady (0:2|1:3), Nespeky x Poříčí (0:6|4:1), Nespeky x Pecerady (1:4|2:2), Benešov x Poříčí (3:3|0:2), Benešov x Nespeky (1:3|0:4), Poříčí x Pecerady (5:1|1:2)

Konečné pořadí: 1. Pecerady (13 bodů, 14 vstřelených branek), 2. Poříčí (10 bodů, 18 vstřelených branek), 3. Nespeky (10 bodů, 14 vstřelených branek), 4. Benešov (1 bod, 5 vstřelených branek)

Vítězství určitě všechny potěší a hráče zejména. :-) Mne jako trenéra těší, že hráči používají to, co se na trénincích učí. Začínají přemýšlet nad variantami, jak situaci řešit. Využívají jak svých individuálních dovedností, tak již dokáží kombinovat. Jsou schopni se vypořádat s „nepříznivým“ vývojem zápasu. Nehádají se, když někdo udělá chybu, hrají jako tým. Na hřišti již vědí, co má kdo dělat, a tak se instrukce odehrávají téměř výlučně na lavičče atd., atd.

Na čem musíme trochu zapracovat je bránění. Fyzicky a technicky jsme na tom dobře. Pouze si někdy nevíme rady s tím, jak bránit protihráče. Doběhneme soupeře, ale pak už nevíme jak jeho postup zpomalit, vytěsnit ho z dobrého střeleckého úhlu nebo se pokusit ho o míč připravit.

Všichni si zaslouží pochvalu za nasazení a předvedený výkon. Postavili jsme se silným soupeřům a dokázali jsme s nimi úspěšně hrát.

A pochvalu si zaslouží i trenéři, kteří hráče standardně trénují (Michal Kr., Vláďa Kr., Martin L., Michal Ku.) Naposledy jsem hráče MP 2007 vedl na začátku sezóny a z pohledu diváka jsem si takový pokrok ani neuvědomoval, ale je rapidní. Zvláště co se týče kombinace a techniky je zlepšení velmi znatelné.

Naše sestava: Milan F. (G:3, A:1), Jakub M. (G:4, A:4), Vojtěch M., Filip N.  (G:2, A:1), Kateřina P. (G:5) Viktorie V.

 

« z 2 »