14. 06. 2016.

Turnaj MP v Nespekách – ročník 2007 a mladší


V sobotu 11.6.2016 jsme se zúčastnili turnaje mladších přípravek v Nespekách, který se stal prvním ročníkem memoriálu fotbalisty Martina Horváta, který bohužel před časem tragicky zahynul. Turnaj se hrál na třech hřištích. Na dvou dvě skupiny pro ročníky 2007 a mladší a na jednom pro ročníky 2009 a mladší. Naše dva týmy se účastnily obou kategorií a navíc se Torka a Bára přidaly k týmu Minervy, za který paralelně hrají, který se účastnil turnaje pro ročníky 2009, který ovládly a jednoznačně zvítězily. Poslední  z trojice děvčat, Káča, tentokrát hrála s mateřským klubem Pecerad.

První zápas Pecerady 2007 x Týnec – 2:3

S Týncem je to už skoro tradice, že začínáme turnaje vzájemným duelem. Souboj to byl, jako ostatně vždy, vyrovnaný. Oproti minulému týdnu v Ratměřicích byl soupeř více soustředěný a možná i více natěšený. My jsme začali vlažně, udělali  jsme několik triviálních chyb a soupeř je potrestal. V úvodním zápasu turnaje jsme nakonec podlehli o jeden gól.

Druhý zápas Pecerady 2007 x Ďáblice – 3:2

Proti týmu Ďáblíků jako by nastoupil úplně jiný tým než v předchozím zápase. Dařilo se nám zachytávat nebezpečné individuální útoky i povedené kombinace soupeře a nepouštět ho do střel. Radek odehrál asi nejlepší zápas, co jsem kdy od něj viděl. Jako levý zadní útočník byl všude včas, chodil tvrdě do soubojů, kryl si tělem míč, rozehrával dopředu, prostě paráda. Boj to byl velmi vyrovnaný a možná proto, že soupeř hrál podobným stylem jako my, i maximálně vyrovnaný. Šťastnější byli nakonec naši hráči a jako jediným ve skupině se jim podařilo soupeře porazit. Bylo by super se s nimi ještě někdy potkat a síly změřit znovu.

Třetí zápas Pecerady 2007 x Neveklov – 5:2

S týmem Neveklova se na jaře pravidelně střetával náš Modrý a Zelený tým mladší přípravky. My jsme měli tu příležitost až nyní. Soupeře se nám dařilo přehrávat nejen v poli, ale i gólově.

Čtvrtý zápas Pecerady 2007 x Ratměřice – 4:6

Byť se to podle výsledku nezdá, po většinu zápasu jsme měli navrch my. Ještě čtyři minuty před koncem se jsme vedli 3:1. Pak ale přišel gól na 3:2 a soupeř ucítil svoji příležitost. My jsme dostali hned další dva góly, a to přímo z naší rozehrávky po předchozích gólech. Poté padli už jen dva góly ze hry, každý na jedné straně. My jsme na začátku využili statického přístupu soupeře a dařilo se nám nepouštět ho ke střelbě ze střední vzdálenosti, kterou má výtečnou, a malý brankář s prudkou střelou nim moc nenadělá. Nutno pochválit ratměřického brankáře, který tým hodně podržel. Když se nám podaří, aby všichni dokázali rychle přistupovat k narostlým hráčům Ratměřic a nedávat jim zbytečně velký prostor ke střelám z dálky, dokážeme dotáhnout naše vedení úspěšně až do konce zápasu.

Vítězný souboj o 5. místo. – Pecerady x Miličín – 2:1

Do závěrečného souboje jsme nastoupili proti týmu Miličína. Podstatnou část zápasu jsme drželi soupeře na jeho půlce, ale trefit branku či prostřelit brankáře se nám nedařilo. Soupeř dobře bránil a hrozil zejména z brejků. Na postu levého obránce se při svém střídání nenechal přehrávat Áďa a skvěle si poradil i s o dvě hlavy větším útočníkem soupeře. Přesto že jsme měli herní převahu, zápas to byl gólově vyrovnaný. Nejdříve se za nás trefila po faulu soupeře z přímého kopu Kačka, která obstřelila zeď a prudká střela zapadla těsně vedle levé tyče do soupeřovy branky. Druhý gól přidal Lukáš, který za jarní část sezóny ohromně poskočil.

Na prvním místě musím vyzdvihnout Radka, který neohroženě chodil do soubojů a pokud bych vyhlašoval nejlepšího hráče, byl by to právě on pro velký pokrok kupředu. Lukáš a Áďa předvedli úžasný herní výkon a rozhodně by jim nikdo nehádal, že jsou mladší než ostatní. Pochvalu si zaslouží i Filip, za to, jak začíná pomalu ale jistě zvedat hlavu a začíná i chodit aktivně do soubojů. Vojta M. tentokrát předvedl v brance pěkný soustředěný výkon a hodně se v tomto směru zlepšil. Zejména na Milanovi bylo vidět, že bohužel díky nemocem, kterých si letos užil opravdu hodně, se mu až tolik nedařilo, ale to se určitě zlepší, až bude mít zase více natrénováno. Výkon Kuby S. zřejmě také poznamenal výpadek v tréninku minulý týden a moc se mu nedařilo, ale příště se už bude určitě dařit lépe. Nakonec musím pochválit Kubu M. s Kačkou, kteří oproti ostatním do hry ještě přidávají více chytrého kombinačního fotbalu, který se v této věkové kategorii až tak často nevidí. Ostatně to předvedli i minulý týden při svém historicky prvním zápase za Mladší žáky a dokonce si oba připsali asistence za přihrávky na góly svého týmu.

My jsme prohráli s Týncem a Ratměřicemi. Týnec podlehl Ratměřicím a Ďáblicím. My jsme vyhráli s Ďáblicemi a Neveklovem. Neveklov bohužel podlehl všem. Ve finálové skupině jsme sledovali spíše postup Ratměřic, které se propracovali přes semifinále a finále a ž k vítězství. A v obou utkáních došlo na penaltový rozstřel.  Na celkových výsledcích je vidět, jak se jednalo o vyrovnané zápasy, což je super.

Hráčům bylo chvilku smutno, že nepostoupili do semifinále, ale to netrvalo dlouho a bojovali dál jako lvi. Další příležitost poprat se o první místa budou mít už tuto neděli na domácím JAWA Cupu.

Naše sestava: Ráďa (GC), Milan (G:1), Lukáš K. (G:1), Jakub M. (G:6), Vojta M. (GC), Filip N. (G:2), Kačka (C, G:4), Kuba S., Áďa

« z 2 »