11. 09. 2011.

Turnaj MP v Teplýšovicích


I béčko sehrálo svůj první turnaj a to v neděli v Teplýšovicích. Jejich soupeři byly družstva Vlašimi, Přestavlk a domácích Teplýšovic. Vlašimští přijeli s ročníkem 2005, takže to měli opravdu těžké. Měli hodně šikovné kluky, ale na naše starší fotbalisty to nemohlo stačit. Přestože většinu času hráli mladší (menší) kluci, vyhráli jsme 9:0.
Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Přestavlkům, kteří přivezli hóóóódně narostlého brankáře a dvě urostlé dívčiny, takže vypadali hodně nebezpečně. Dloho jsme nemohli prostřelit šikovného golmana. Nakonec se to přeci jen podařilo. Pochvalu zaslouží Matěj za výstavní střelu k tyči levou nohou. V druhé půlce se trefil také Honzík, který dotáhl brejk po levé straně a trefil se podél brankářovi levé nohy ostrou přízemní střelou. Potom nám moc nepomohl rozhodčí, když odpískal Lukášovo náznak jako ruku a z penalty jsme dostali gól. Hned za chvíli opaření hráči inkasovali podruhé a vypadalo to na ručník. Po okamžitém vystřídání většiny kluků se však hráči vzchopili a přitlačili svého soupeře k jeho bráně. Brankář opět vše likvidoval až v poslední vteřině zápasu se trefil z rohového kopu Lukáš, který dorazil nekompromisně nastřelený míč do sítě. Spravil si tak náladu a vyhráli jsme 3:2.
Ve třetím zápase proti domácím šlo o všechno a tak jsme nasadili to nejlepší co máme. Bohužel jsme inkasovali po nedůsledném bránění a jednobrankový náskok si soupeř dlouho držel. Ve druhé půli jsme převážně tlačili, ale ke gólu to nevedlo. Nakonec se nám podařilo vyrovnat po krásném trestném kopu Matěje, který zavěsil pod víko. Chtěli jsme vyhrát a tak jsme do poslední chvíle tlačili, což se nám v poslední minutě vymstilo a z brejku jsme dostali branku. Domácí tedy vyhráli 2:1.
Celkový výsledek turnaje je však pravděpodobně pro nás příznivý, jelikož podle nových regulí by mělo rozhodnout celkové skóre a to jsme měli o něco lepší než domácí. Budeme si to ještě muset ověřit na svazu. Ať tak či tak, kluci byli spokojení a myslím, že se již těší na další turnaj.
Velkou pochvalu si zaslouží oba brankáři Lukáš i Filip, kteří výborně zachytali a s přehledem rozehrávali. Brankově se na našem vítězství podíleli Mates 4x, Ivo 3x, Tonda 2x, Vojta 2x, Honza 1x a Lukáš 1x.
Všem patří poděkování za bojovný výkon a chuť do zápasu. Oragnizátorům děkujeme za pěkný turnaj. Zvláštní cenu obdrží Lukáš za gól z rohového kopu, jak jsem slíbil, ve středu.