28. 02. 2009.

Zimní turnaj MP Běchovice 5


V sobotu jsme odehráli poslední dva zápasy běchovického turnaje. První proti vítězu celého turnaje (tedy v případě, že by nás porazili) a druhý naopak proti poslednímu mužstvu tabulky, které zatím vše prohrálo. Kluci nastoupili ve složení Honza Krňanský v bráně, Matěj Skalický, Péťa Havelka, Marek Padevět , Vojta Kubias v obraně a Jakub Ježek, Ríša Unger, Dan Chmelař a Tomáš Bron v útoku. Poprvé od začátku turnaje jsme tedy měli téměř ideální sestavu a mohli střídat 2 čtveřice hráčů.
V prvním zápase kluci předvedli perfektní výkon. Bojovností se plně vyrovnali soupeři a pořádně mu znepříjemnili cestu za konečným vítězstvím v turnaji. Celých 40min dokázali soupeře udržet v napětí, zda nakonec vyhraje. Prohrávali jsme minimálním rozdílem a kdykoli se to s trochou štěstí mohlo otočit. Nakonec nás soupeř udolal, ale určitě to nebyla ostuda, naopak.
Zcela jiného ražení byl druhý zápas. Proti „slabšímu“ soupeři jsme nezačali dobře. Naše hra byla neurovnaná a kluci běhali za míčem v houfu. Soupeř nás zatlačil a my se nemohli z tlaku vymanit. Ještě že měl dnes výbornou formu Honza. Pochytal vše co se dalo. Na dělovku téměř z půlky však nedosáhl a ta orazítkovala břevno,podlahu, opět břevno a vyletěla směrem od branky. Jsem si jistý, že nikdo v hale by nemohl tvrdit, že míč byl celým objemem v brance. Myslím, že to bylo spíše naopak. Přesto rozhodčí odpískal gól a prohrávali jsme, k ohromné radosti soupeře, 0:1. To nás alespoň trochu nakoplo a začali jsme hrát lépe. Pomalu jsme získávali více ze hry a začalo narůstat i skóre na naší straně. Ve druhé půli jsme již soupeře udrželi na uzdě, ale přesto to byl nečekaně těžký zápas. Po zápase si kluci pořádně zakřičeli Cigi,caga…..
Jsou opravdu dobrá parta.
Celý turnaj pro nás byl velkou zkušeností. Doufám, že konfrontace s opravdu dobrými fotbalisty bude pro kluky motivací. Umístili jsme se po 3 vyhraných zápasech z 10 na 8. místě. Děkujeme klukům za jejich výkony ve všech zápasech a přejeme jim mnoho radosti z fotbalu i v jarní části naší okresní soutěže.