26. 09. 2015.

4. Mistrovský turnaj Mladší přípravky


Ke 4. mistrovskému turnaji jsme se vypravili do Struhařova. Odjížděli jsme sice na dvě skupiny, protože nás rozdělila oprava železničního přejezdu, ale na půdě Struhařova jsme už zase hráli jako jeden tým. :-)


Pecerady Červení x Benešov 5:7 (3:5)

V prvním zápase jsme již tradičně nastoupili proti týmu Benešova, který přivezl zase jiný mix hráčů než na předchozí turnaje. Na začátku  nás jeho hráči trošku zaskočili důrazem a než jsme se rozkoukali, obdrželi jsme dvě branky do naší sítě. Pak už jsme ale začali hrát soustředěněji a hra začala být vyrovnaná. Šance se střídaly na jedné i druhé straně. Zápas skončil rozdílem dvou branek pro tým Benešova. Nám se kromě vstřelených gólů podařilo ještě nastřelit břevno a tyč. Opět se ukázalo, že tým Benešova je pro nás vyrovnaným soupeřem a hráčům takovéto zápasy dávají nejvíce.

Radek, Milan (G:1), Antonín Kr. (GK), Jakub M. (C, G:2),  Kateřina (G:1), Adam (G:1), Viktorie

Struhařov x Pecerady Červení 0:14 (0:8)

Do branky se postavil pro tento zápas Jakub M. Je dobré, aby si všichni hráči občas vyzkoušeli post brankáře a viděli, že to v ní brankář nemá vůbec jednoduché. Jakub odehrál svůj post na výbornou a dokonce se mu i podařilo vstřelit jednu z branek. Ještě ne všichni hráči v tomto věku dokáží cíleně kombinovat, ale takovéto zápasy jsou k tomu ideální. Jde o to, nejít do úplně všeho silou, ale vymyslet třeba chytrou kombinaci nebo realizovat efektivní akci. A našim hráčům se to již v tomto věku daří, což je úžasné. To co se nyní naučí, ve vyšší kategoriích jako když najdou. Je to letos již krásně vidět na hráčích starší přípravky a mladších žáků, kteří aktuálně okupují třetí a první místo svých soutěží.

Radek, Milan (G:6), Antonín Kr., Jakub M. (C, GK, G:1),  Kateřina (G:3), Adam (G:4), Viktorie

Pecerady Modří x Pecerady Červení 1:10 (0:5)

Ve třetím zápase si do branky stoupl Milan, který v ní má z celého týmu červených největší zkušenosti a bylo to na něm znát. Souboj našich mladších a starších byl vyrovnanější než by se mohlo na první pohled zdát. Zápas rozhodly zejména zkušenosti a narůstající sebevědomí i dalších dvou veteránů červených – Jakuba a Kačky, kteří se proplétali obranou soupeře. Modří měli i dost smůly, když se jim nepodařilo přes brankáře zakončit několik slibných akcí. Byl na nich ale vidět posun ke kombinačnímu pojetí hry a že již začínají chápat, že každá herní situace má více řešení.

Radek, Milan (GK), Antonín Kr., Jakub M.(G:4),  Kateřina (G:5), Adam (G:1), Viktorie


Struhařov x Peceady Modří 1:9 (1:6)

V prvním utkání nás opět čekal tradiční soupeř ze Struhařova. Do branky se tentokrát postavil ke svému prvnímu zápasu František V. a ukázal, že v brance mu to jde stejně dobře jako na hřišti. V zápase začínají hráči konečně zvedat hlavy a pokoušejí se o cílenou přihrávku, k čemuž nám trochu pomáhá hra soupeře. Z jedné takové přihrávky jsme dali i parádní branku. Soupeře jsme se snažili před naši branku moc nepouštět, ale přece jen se mu podařilo jednou skórovat.

Jan, Robert (G:1), Filip N. (G:2), Antonín Ka. (G:1), František K., Jakub O.(C, G:2), Sebastián F. (G:3), František V. (GK)

Benešov x Pecerady Modří 10:0 (5:0)

Hráči Benešova se tentokrát nenechali zaskočit. Na jejich rychlou hru stále nestačíme reagovat a soupeř rychle trestá naši pomalou rozehrávku. Kombinace, která se nám dařila proti Struhařovu tu úplně vzala za své. Pokus o dlouhé nakopávané míče na útočníky nám několik šancí vypracovalo, ale vše končilo v náručí soupeřova brankáře. Tudy cesta určitě nevede.

Jan (GK), Robert, Filip N., Antonín Ka., František K., Jakub O. (C), Sebastián F., František V.

Pecerady Modří x Pecerady Červení 1:10 (0:5)

V tradičním derby se nám tentokrát gólově moc nedařilo. Naše chyby v rozehrávce soupeř tvrdě a rychle trestal. Ale i přesto jsme si dokázali vypracovat několik šancí,  které skončili prozatím v náručí brankáře. Proti červeným se nám dařila i kombinační hra, hráči opět začali zvedat hlavu a zkoušeli si přihrávat místo bezhlavého nakopávání na bránu soupeře. I když to tentokrát k brance nevedlo, je to slibný začátek.

Jan (GK), Robert, Filip N., Antonín Ka. (G:1), František K., Jakub O. (C), Sebastián F., František V.


Všem patří pochvala za odvedený výkon. Je krásně vidět, že pravidelný trénink stojí za rychlým posunem vpřed. Příští týden se uvidíme na 5. a posledním turnaji podzimní části soutěže opět v Peceradech.

« z 2 »