21. 09. 2013.

5.kolo: Poříčí nad Sázavou – Pecerady 3:3(2:1)


V Poříčí to nikdy není snadné. Proto jsme si nedělali žádné velké naděje, ale soustředili se na poctivý výkon. Obzvláště po domácím debaklu s Čerčany, jejichž hráči nás vrátili zpátky na zem.
Nezačali jsme zle a trápili jsme soupeře od začátku nebezpečnými průniky za obranu. Naše výpady ale bohužel končily nekvalitní předfinální přihrávkou. Soupeře jsme nepouštěli do vyložených šancí a tak to zkoušeli hlavně z dálky, což Aleš v bráně bezpečně jistil. Do vedení se dostali domácí po pěkném průniku z levé strany. Naše odpověď byla ale rychlá po standartce zprava, kdy jedovatou Robinovo střelu dokázal brankář jen vyrazit a Robert důrazně a pohotově dorazil míč na brankové čáře. Z vyrovnání jsme se ale neradovali dlouho, když jsme dětinsky nepokryli rychlou rozehrávku přímého kopu z velké vzdálenosti. Soupeři si posunuli míč a než stačil někdo vystoupit proti střelci, pěknou střelou k pravé tyči zavěsil. Poločas tedy nevyzněl nakonec v náš prospěch díky rozhárané hře ke konci poločasu. Naopak jsme byli rádi, že další jedovku soupeře zastavilo břevno.
Ve druhé půli jsme však přebrali otěže zápasu. Jarda Pleticha rozhýbal přední linie a po našem tlaku srovnal hlavou nadvakrát, když si narazil míč přes celou šíři branky o tyč a sám dorazil do prázné. Další branku vstřelil opět Jarda, když mazácky přehodil brankáře z pravé strany. Měl opravdu svůj den :-).
Skórovali jsme ještě jednou, ale regulérní branku neuznal rozhodčí po signalizaci pomezního. Naopak na druhé straně se blýskli domácí pěknou důraznou hlavou po přesném centru z prava. Konec zápasu se hrál z obou stran na jistotu a tak jsme se rozešli asi spravedlivou dělbou bodů. Pochvalme ještě rozhodčího za nestranný výkon a zápas bez výraznějších emočních výlevů.
Příště doma přivítáme Jablonnou, tak doufejme, že se nám střelecká chuť za týden někam nezatoulá a potěšíme konečně taky domácí diváky.