03. 09. 2015.

Domácí mistrovský zápas starší přípravka prohrála


Po řadě výher a povedeném vstupu do soutěže starší přípravka první domácí mistrovský zápas prohrála. Ve středu 2.9.2015 na domácím hřišti podlehla Benešovu C 3:10.

Očekávali jsme silného soupeře, přesto jsme od začátku byli zaskočeni jeho aktivitou a pohybem. Nedokázali jsme se prosadit, lehkost a individuální technika k vidění nebyla, pohledné kombinace z minulých zápasů se vytratily. Především ovšem proto, že nám to nedovolil soupeř, který nás předčil výborným pohybem. V soubojích byl náš protivník také silný, používal tělo i ruce, s tím si naši hráči také nedokázali poradit. Na kličku, přihrávku, střelu jsme najednou neměli vůbec žádný čas, vše jsme dělali žalostně pomalu. Soupeř naopak ve všech herních situacích reagoval rychleji, u všech míčů byl dříve a naši hráči nestíhali. Ve vnímání situací a rychlosti rozhodování jsme byli také pozadu. Velmi nám vázla i rozehrávka od brankáře. Soupeřův tým tvořený výhradně hráči ročníku 2007 přijel v plné síle a na hřišti si počínal opravdu výborně. Naši hráči se snažili, ale o třídu lepším soupeřem byli dokonale zaskočeni. O přestávce jsme se pokusili hráče nahecovat k většímu nasazení, setřást z nich respekt k soupeři. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, soupeři se najednou dokázal vyrovnat Matěj, útočné akce nadějně začal rozvíjet Vojta, Tonda a Honza přidali na důrazu, Dominik se alespoň párkrát prosadil do zakončení, na zvrat v utkání to ovšem zdaleka nestačilo. Pro Jakuba M. a pro Milana byl zápas hodně těžký, stejně jako pro Adama, který naskočil do zápasu prakticky bez tréninku. Paradoxně i déšť a tudíž rychlejší trávník vyhovoval spíše hráčům Benešova díky jejich dobrému pohybu.

Samostatnou kapitolou jsou trenéři soupeře. Ještě jsem neviděl, aby osmiletému klukovi odkopnul trenér protivníka míč, který si postavil k rozehrání rohového kopu, zřídka je také k vidění, aby trenér vstupoval během utkání do hřiště a bohužel i znalost pravidel fotbalu pro starší přípravku je také děravá. Proč Benešov 2007 přihlásil jeden tým do přeboru, jeden do soutěže, ale obojí podle všeho hodlá hrát s jedněmi a těmi samými hráči je také námět k zamyšlení, zda to nenarušuje regulérnost soutěží, totálním překopáním termínů soutěží počínaje, soupiskou hráčů konče. To ale nemění vůbec nic na tom, že Benešov 2007 je opravdu dobrý tým, jeho hráči jsou šikovní a dokáží si poradit i s hráči starších ročníků.

Náš tým zápas odmakal, ale abychom se dostali na vyšší úroveň, musíme všechny naše činnosti zrychlit, musíme pilně trénovat. To nám zápas ukázal zcela jasně. Chuť a vůli hráči určitě mají, dobrou náladu měli i po prohraném zápase. Všichni jsme viděli, že se hráči snažili odvést maximum toho, co v nich je, za to je chválím, odešli ze hřiště se vztyčenou hlavou. Děkuji rodičům za podporu, že si i ve všední den udělali čas na zápas. Hráči poznali, že ke sportu patří vítězství i porážky, již v sobotu se pokusíme na domácím hřišti vybojovat první domácí výhru!

Naše sestava: v bráně Martin, v poli Dominik, Matěj (2 branky), Vojta, Tonda (1), Honza, Jakub M., Milan, Adam