16. 06. 2012.

JAWA CUP 2012


Jawa cup jsme letos pojali netradičně. Místo jednoho turnaje byly v podstatě dva a hrály se víceméně souběžně. Bylo to proto, aby naše béčko mohlo sehrát vyrovnaná utkání s o něco slabšími soupeři. Hrálo se tedy ve dvou skupinách po 4 týmech systémem každý s každým. Na rozdíl od mistrovské sezóny rozhodovalo o konečném pořadí množství získaných bodů a ne počet vstřelených branek.
Ve skupině A se začalo už od rána a na dvou hřištích jsme sehrály po dvou zápasech za sebou. Pecerady porazili nejprve Netvořice 5:0 a potom Nespeky 4:0. Teplýšovice to dokázaly stejně, avšak vždy s jednou obdrženou brankou. V posledním zápase si to tedy rozdali o vítězství v turnaji právě Pece s Teplýškami a bylo to opravdu vyrovnané utkání jako ostatně zápasy v celé sezóně. Remíza 2:2 znamenala, že o vítězi rozhodlo teprve skóre. Rozhodla tedy o něco větší kvalita v bráně a Pecerady o chloupek zvítězili. Nespeky porazili v zápase o 3 místo Netvořice 4:1. Je třeba pochválit všechny kluky za zodpovědný výkon během celého turnaje, ale také soupeře, kteří sehráli vyrovnané partie.
Ve druhé výkonnostní skupině si to rozdali naše Béčko, Lešany, Poříčí a Václavice a děli se opravdu zajímavé věci. Naši nejprve podlehli Lešanům 1:3, potom porazili vítěze turnaje Poříčí 4:3 a nakonec prohráli s Václavicemi 2:4. Lešany naopak prohráli s Poříčím 0:4, ale porazili 3:0 Václavice. Poříčí porazilo Václavice 3:1 a tím si zajistilo vítězství v celém turnaji. Naši naopak prohrou s Václavicemi v posledním utkání ztratili všechno. Fotbal dokáže být i krutý a tak přestože jsme dokázali porazit celkového vítěze, skončili jsme nakonec bez medaile. O tom, jak to bylo vyrovnané, se přesvědčíme, když si uvědomíme, že na zlaté medaile by stačilo porazit Václavice nebo Lešany. Určitou útěchou nám může být fakt, že kdyby rozhodoval počet vstřelených branek, měli bychom stříbro . Takže potenciál rozhodně je. Nevěšme hlavu a  chutí do tréninku. Příště jim to ukážeme! Kluci si zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony, přestože nebyly oceněny medailemi.

Všem, kdo přidali ruku k dílu při přípravě a organizaci turnaje velmi děkuji a moc si toho vážím. Bez Vás by to nešlo. Turnajem skončila naše zápasová sezóna. O prázdninách začneme fotbalovým kempem 17.-19.8. Přeju pěkné prázdniny. Pořádně si odpočiňte!!!