09. 06. 2012.

Krajské semifinále MP ve Vlašimi


Když jsme 45min před zápasem dorazili jako první na místo, nic nenasvědčovalo tomu, že se zde bude hrát nějaký turnaj. Místo avizovaných 6 týmů jich přijelo jen 5. Program se tedy ihned v úvodu zcela změnil. Rozhodčí dorazili pozdě, takže nebyl ani čas si pečlivěji srovnat pravidla. Ty se ladili až v průběhu turnaje. Zjistilo se totiž, že v každém okrese jsou trochu jiná. Místo rozcvičení na trávě museli kluci na umělku. Můj osobní dojem z kvality organizace turnaje je tedy velmi špatný. Nebylo by lepší, kdyby pořádal turnaj zainteresovaný klub, jistě by si dal více záležet.

První dvě utkání proti vítězům nějakých okresů (nevím, proč jsme nebyli prezentováni jako Pecerady atd., ale zástupce OFS Benešov atd.) se nám moc nepovedla. Soupeři nám nic nedarovali a my pořád jako zabrždění. Prohráli jsme vysoko, ale přesně nevím. V druhé polovině dne jsme se sice ještě trochu vzpamatovali, ale přestože jsme soupeře porazili, stačilo to v součtu jen na 4 místo.

Určitě umíme hrát lepší fotbal. Proč jsme to neprodali? Těžko říci. Možná hrou 4+1, když celou sezónu hrajeme o hráče více. Možná momentální indispozicí našich opor, nedostatečná šířka kádru? Strach ze soupeřů? Asi od všeho kousek. Každopádně kluci dělali co mohli, ale ten den nám to prostě nevyšlo. Snad příště??

Chválím všechny za maximální snahu. Jmenovitě bych vyzdvihl Lukáše Valentu za hru bez nervů, Míšu Salátka za jeho brankářské kouzlení, Matěje Znamenáčka za odolnost, schytal toho opravdu hodně, Filipa za kolektivní pojetí jeho hry, Matěje za to, že přestože spal v autě, přijel podpořit tým, Vojtu, že hrál celý turnaj s popáleným nártem své levačky, Honzíka a Kryštofa za bojovnost v každém okamžiku a Zdendu, který se nakonec rozhodl na turnaj vyrazit, přestože má i jiné starosti.

Čeká nás poslední turnaj sezóny, domácí Jawa cup, ve kterém si určitě kluci spraví chuť a ukáží nám, co se za ty roky v Peceradech naučili. Jsou opravdu dobří.