21. 06. 2016.

JAWA Cup, X.ročník


V neděli 19. 6. 2016 se na hřišti v Peceradech odehrál X. ročník fotbalového turnaje mladších přípravek „JAWA Cup 2016“ pro ročníky 2007 a mladší. Počasí nám vyšlo vstříc, na první zápasy sice spadlo pár dešťových kapek, ale s postupujícím turnajem se ukázalo i sluníčko a finálové zápasy jsme již sehráli na sluncem zalitém hřišti.

Turnaje se zúčastnilo osm týmů Pecerady A, Benešov, Nespeky, Neveklov, Pecerady B, Týnec, Ratměřice a Maršovice rozdělených do dvou skupin.

Základní část odstartoval v 9:00 zápas domácích Pecerady A s Benešovem a na druhém hřišti zápas domácích Pecerad B s Týncem. V základní části předvedli všechny týmy pěknou fotbalovou a čistou hru se spoustou krásných akcí a gólů. Brankáři to opravdu neměli lehké a i když padl velký počet branek předváděli někteří neuvěřitelné zákroky.

Skupina A
Pecerady A Benešov Maršovice Neveklov bodů pořadí
Pecerady A 3:5 14:0 2:3 3 3
Benešov 5:3 6:0 5:0  9 1
Maršovice 0:14 0:6 0:4 0 4
Neveklov 3:2 0:5 4:0  6 2

 

Skupina B
Pecerady B Týnec Ratměřice Nespeky bodů pořadí
Pecerady B 0:14 0:13 0:8 0 4
Týnec 14:0 0:3 2:4  3  3
Ratměřice 13:0 3:0 0:6  6  2
Nespeky 8:0 4:2 6:0 9 1

Hráči Pecerad A nastoupili do turnaje bez Kačky a Báry, díru v týmu doplnili Adam a Tonda Kr. V prvním zápase jsme s Benešovem dlouho drželi krok, ale nakonec jsme lépe hrajícímu Benešovu podlehli. Zápas s Maršovicemi dal zapomenout na prohru z prvního utkání a snadné vítězství hráče nabudilo. Ve třetím zápase proti Neveklovu se nám v prvním poločase dařilo, ale pak se na paty hráčů přilepila smůla, promarnili jsme spoustu stoprocentních šancí vstřelit branku a dohrát zápas v klidu, místo toho jsme znervózněli, soupeř využil chyb v naší rozehrávce a ujal se vedení. Otočit zápas se nám již nepodařilo a Neveklov své těsné vítězství uhájil.

Za Pecerady B nastoupili díky omluvenkám hráči ročníku 2009, které doplnili Jenda s Lukášem M. Spolu s Maršovice nejmladší týmy na turnaji. Všichni se snažili, bojovali o každý míč, ale proti starším a zkušenějším hráčům jsme se nedokázali prosadit, soupeři nás přehrávali svou rychlostí a přesnými přihrávkami. Hodně branek jsme dostali po chybě v rozehrávce brankáře a ze střel z poloviny hřiště. Hráči se přesto nevzdávali a v souboji s Maršovicemi předvedli vyrovnaný výkon a prohráli je o gól.

V bojích o umístění se utkali Benešov s Ratměřicemi, kde ve velmi vyrovnaném a napínavém zápase zvítězil Benešov až po penaltovém rozstřelu (4:3,p). V utkání Neveklova s Nespeky si vítězství odnesli Nespeky (2:5), ze souboje domácích Pecerady A a Pecerady B vyšli jako vítězové Pecerady A (8:0) a v posledním boji o umístění se utkali Maršovice s Týncem, kterému nakonec podlehli (0:4).

V zápase o 7. místo se utkali domácí Pecerady B s Maršovicemi. V zápase o 5. místo se utkali domácí Pecerady A s Týncem. V zápase o 3. místo se utkali Ratměřice s Neveklovem.
A ve velmi napínavém zápase o 1 místo se utkali Benešov s Nespeky, v zápase ve kterém předvedl Benešov velký obrat a po poločasové prohře 1:3 nakonec zvítězil 4:3 a zaslouženě ovládl celý turnaj.

Končené pořadí: Benešov, Nespeky, Ratměřice, Neveklov, Týnec, Pecerady A, Maršovice, Pecerady B

Sestava Pecerady A: Milan F., Jakub M., Jakub S., Filip N., Radek, Viktorie,  Matyáš, Adam, Antonín Kr.,
Sestava Pecerady B: Lukáš M., Jenda, František V., Antonín Ka., David, Lukáš V., Dominik, Tomáš

Velké díky všem zúčastněným hráčům za převedenou hru a všem rodičům, kteří nepřestávali povzbuzovat svůj tým i přes nepříznivý stav.

Děkuji také všem, kteří pomohli s organizací turnaje a všem našim sponzorům za krásné ceny pro hráče.

« z 2 »