28. 06. 2016.

Starší přípravka na Poháru obce Zvěstov v Ratměřicích


V sobotu 25.6.2016 od 13:30 odehrála starší přípravka parádní turnaj v Ratměřicích. Zúčastnilo se 12 týmů, hrálo se na třech hřištích, zápasy šly pěkně jeden za druhým. Turnaj začal za úmorného vedra a končil v uplakaném počasí. Takže náročných 7 zápasů v náročných podmínkách pro každý tým.

Náš tým dostal těžkou skupinu A – Bystřice, Vlašim 2006 I, Kácov. Loko Vltavín a Miličín. Na turnaj jsme horko těžko dávali dohromady sestavu. Mladší přípravka, jejíž hráče jsme na jaře pravidelně využívali měla za sebou těžký dopolední turnaj. Na pomoc nám přijel Honza, který celé jaro nehrál ani netrénoval a také skvělý plejer Tonda N., který prošel naším klubem a nyní válí za skvělý tým Vlašim 2005. Do turnaje jsme tedy vstupovali s luxusem možného střídání jednoho hráče. V brance začal Tobiáš, dva zápasy odchytal i Honza.

Turnaj jsme začali skvěle, porazili jsem silnou Bystřici 2:0. Byli jsem lepším týmem a vítězství bylo zasloužené. Dalším těžkým soupeřem byla Vlašim 2006 I. Do utkání jsme vstoupili stejně jako jsme skončili s Bystřicí, hráli jsem výborně a vypracovali jsme si vedení 2:0. Pak jsem neproměnili dvě jasné šance a soupeř přitlačil. Chybičky v obranné hře soupeř dokonale využíval a nasázel nám 4 branky v řadě. Velmi dobře rozehrané utkání jsme ztratili 2:4. Dalšího soupeře jsme zvládli bez problémů, přestože se Miličín velmi snažil, zápas jsme vyhráli 3:0. Pak nás čekal Kácov posílený stejně jako my o skvělého vlašimského hráče ročníku 2005 Ferdu Říhu (posléze nejlepší střelec turnaje), ale také ovšem o tři hráče ročníku 2004. Opět jsme začali velmi dobře, na 5-6 minut jsme soupeře přimáčkli k jeho bráně. Bohužel žádná ze šancí se neujala a Kácov začal úřadovat z přímočarých protiútoků. V naší síti skončilo pět střel, nám se skórovat nepodařilo. Pcerady – Kácov 0:5. V závěrečném utkání ve skupině proti Loko Vltavín jsme se s přehledem prosazovali a pohlídali si výhru 4:1. V základní skupině jsme s 9 body brali třetí místo za tři výhry a dvě porážky a dostali jsme se do prostředního pavouka, ve kterém nás čekaly boje o 5. – 8. místo. Herně jsme mohli pomýšlet i výš a zejména ztraceného utkání s Vlašimí I bylo škoda.

V zápasech o umístění se nám do cesty jako první postavil Týnec, který byl těsně čtvrtý ve své skupině B se 3 body a do bojů o 5. – 8. místo postoupil díky skóre. Zápas jsme fotbalově opanovali, vypracovávali si řadu šancí. Soupeř hrozil z protiútoků, které bravůrně zakončoval nejlepší hráč turnaje Honza Franěk, díky kterému bylo ze zápasu drama. Soustředili jsme se na svůj výkon, lavička soupeře spíše diskutovala s rozhodčím a to i po zápase. Utkání jsme ale zvládli a zvítězili zaslouženě 4:3. Čekal nás poslední zápas o celkové 5. místo s Vlašimí 2006 II. Opět jsme do utkání vstoupili velmi aktivně. Vedli jsme 1:0, 2:1. Pak jsme neproměnili tři nájezdy proti samotnému brankáři (Miki byl nakonec nejlepší brankář turnaje) a pak začal úřadovat houževnatý soupeř. Utkání jsme ztratili 2:4.

Obsadili jsme tedy nakonec 6. místo. Ale svými výkony se tým mohl poměřovat se všemi, patřili jsem oprávněně do první půlky tabulky turnaje. Obě utkání s Vlašimí jsme měli dovést do vítězného konce, jen proměňovat tutové šance. Ale takový je fotbal, hraje se na góly a ne na dojem a krásu. Musíme také respektovat sílu soupeřů. Zahráli jsem si na perfektním turnaji, všechny týmy odehráli 7 zápasů po 13 minutách. Turnaj se odehrával v přátelské atmosféře (jen trenéři jednoho týmu si nepřišli po utkání podat ruku s námi našimi hráči), děkujeme pořadatelům za pozvání. Pro Dominika s Matějem to byla poslední akce v dresu mateřského týmu Pecerad. Jen více takových těžkých zápasů a turnajů, pro hráče je to odměna i výborná příležitost.

Pěkné prázdniny a v srpnu se opět pustíme do práce!

Naše sestava: Tonda J., Dominik, Matěj, Vojta, Tobiáš, Honza, Tonda N.