29. 11. 2014.

Miniturnaj pro ročníky 2006 a mladší


Celá příprava turnaje i sestavení týmu bylo drama s dobrým koncem. S parádním koncem.

V sobotu 29.11.2014 jsme uspořádali v hale na Dařboži miniturnaj za účasti Votic, Ratměřic, Miličína a Pecerad. Hráli jsme 4+1, každý s každým dva zápasy po dvanácti minutách.

Už jenom postavit tým díky marození, omluvenkám (i neomluvenkám) byly pěkné nervy. V pátek večer jsme nakonec požádali o výpomoc Petra T. Teprve na turnaji se ukázalo, jak to bylo důležité. V hale se nám v sobotu ráno sešlo šest hráčů, takže jsme měli jediného hráče na střídání. Ostatní týmy přijely z daleka a s hojným počtem hráčů na střídání. Matěj s Vojtou H. odehráli celý turnaj bez vystřídání v obraně a Milan v bráně. V útoku se točili Petr, Kačka a Kuba M. Žádného ze soupeřů jsme výrazně nepřehrávali, ale byli jsme tradičně fotbaloví a přidávali jsme i patřičný důraz.

Výborně přes nastupující nemoc celý turnaj odehrál Matěj. Vojta H. se pomalu rozjížděl, ale poslední dva zápasy, které rozhodly o umístění (díky losu jsme je odehráli bez přestávky za sebou), zahrál na výbornou, s nasazením, v tempu a až na dno svých sil. Ostatně jako i ostatní. Kačka se také rozjížděla pomaleji, ale postupně zlepšila pohyb a dostávala se do šancí. A hlavně se poctivě vracela pomoci obráncům. Petr se dlouho nemohl ze spousty šancí střelecky prosadit, ale nakonec se chytil a střílel důležité góly. Jakub M. potvrdil, že je schopný dát gól každému soupeři. Milan až na drobné zaváhání v prvním zápase skvěle a s klidem rozehrával míče spoluhráčům, což je pro hru týmu základní kámen úspěchu. Celý turnaj jsme proti druhým Ratměřicím zakončili jasným vítězstvím 3:0, které korunoval Matěj krásnou akcí, kdy z vlastní půle obešel všechny hráče soupeře.

Za naším vítězným týmem skončily druhé Ratměřice, které dosáhly jediného opravdu přesvědčivého vítězství v turnaji 6:1 nad Voticemi. Ratměřice jsou bojovný tým, ale za svým nejlepším hráčem mají ostatní z týmu poměrně velký odstup. Třetí skončil Miličín, který paradoxně s druhými Ratměřicemi remizoval a ve druhém zápase je porazil. Ovšem ztrácel body se čtvrtými Voticemi, které nedokázal porazit a dvakrát s nimi remizoval. Miličín stejně jako Ratměřice má jednoho opravdu výjimečného hráče a ostatní mají znatelnou mezeru. Hráči čtvrtých Votic působili ze všech týmů nejvyrovnanějším dojmem,  vždy jim však chybělo maličko štěstí. Fotbalově na tom jsou ovšem opravdu dobře.

Za rozhodování zápasů patří poděkování Danovi.

Na miniturnaji jsme přes všechny problémy se sestavením týmu nepoznali porážku, pětkrát jsme vyhráli a jednou remizovali. Přesvědčivé vítězství v miniturnaji je odměnou pro všechny hráče za jejich poctivý přístup k tréninkům. Ještě musíme při hře odstranit některé chybičky a špatné návyky. Ale po dnešním vítězství se určitě budeme těšit na další těžké zápasy. Moc hráčům gratuluju k dnešnímu výkonu a předvedené hře.

Naše branky: Petr 6, Matěj 6, Jakub M. 2, Vojta H. 1