16. 05. 2016.

Mistrovský turnaj Mladších přípravek „Červení“ v Dolních Kralovicích


V sobotu 14.5.2016 jsme sehráli druhý z pěti mistrovských mistrovských turnajů mladších přípravek s naším týmem „Červených“. Tentokrát turnaj hostil tým Dolních Kralovic. Oproti původní předpovědi z poloviny týdne nám počasí opravdu přálo.

Pecerady x Ratměřice – 3:4 (1:2)

Zápas to byl vyrovnaný a skončil těsným vítězstvím Ratměřic. Soupeř si v první půlce vytvořil jednobrankový náskok, který během druhé půle udržel.

Pecerady x Vlašim – 2:2 (2:0)

Po první půlce jsme vedli proti týmu Vlašimi o dva góly. Ve druhé půlce jsme možná moc tlačili dopředu a zapomínali jsme se vracet a bránit. Tím, že jsme nechodili do obraných soubojů tak, jak to umíme, inkasovali jsme dvě branky. Dva rozdílné poločasy, co se naší hry týče, skončili remízou.

Pecerady x Dolní kralovice 4:4 (2:2)

Stejně jako minulý týden skončil zápas remízou. Jednalo se asi o nejútočnější zápas turnaje. Moc se nebránilo ani na jedné straně. Střel bylo opravdu požehnaně na obou stranách. Skvělá průprava pro to, aby se ve vyšších kategoriích nebáli pod tíhou zodpovědnosti hráči vystřelit na branku. Paráda.

Pecerady x Týnec na Sázavou 6:5 (2:5)

Poslední zápas s Týncem byl hodně zajímavý. Nastoupili jsme do něj se stejným pojetím hry jako proti Kralovicím. Spousta útočení ale žádná pevná obrana. Soupeř ale sám dobře bránil a tak góly padaly převážně do naší branky. Druhá půle byla o úplně jiné hře. Všichni výrazně zlepšili pohyb dozadu a nedovolili soupeři vstřelit už ani jednu branku. My jsme zaskórovali čtyřikrát a nakonec otočili zápas na naši stranu. To ale není tolik důležité jako to, že jsme předvedli, že jsme odhodlaní a dokážeme hrát nejen dopředu ale i o míč úspěšně bojovat. Skvělé.

Nejen výbornou kombinační hru dopředu ale i hrou dozadu se předvedli naši nejzkušenější – Kuba M. a Káča. Zejména v posledním zápase ukázal i náš útočník srdcem i duší Áďa, že mu už jde nejen útok a střelba, ale je hodně platný i skvělou obrannou hrou. Maty a Filda N. jsou silní hodně dopředu, chtějí být všude. Kuba S. a Ráďa se blýskli opět v brance a hrou dopředu. Všichni čtyři se někdy pozapomínají vracet, ale v posledním poločase předvedli, že když se soustředí, tak to dokáží. Super výkon předvedli všichni.

Všechny zápasy byly vyrovnané a žádný neskončil větším rozdílem než je pouhý jediný gól. Žádný z týmů nedostal zadarmo ani kousek hřiště ani čas na zakončení. Tentokrát nás to i občas zabolelo, ale to k fotbalu patří. Hlavní je, že nešlo o nic vážného a všichni odjížděli zdraví. Všichni si zápasy užili a fotbalem se bavili.

Potvrdilo se to, co se už ukázalo na turnaji minulý týden ve Vlašimi. Skupina je hodně kvalitní a vyrovnaná, hráče posouvá hodně kupředu.

Velká pochvala jak hráčům za jejich výkony, tak rodičům za sportovní povzbuzování a skvělou atmosféru.

Příští týden nás čeká domácí kolo mistrovského turnaje, tak přijďte fandit a užít si dovednosti malých fotbalistů.

Naše sestava: Maty (GC, G:3), Ráďa (GC), Kuba M. (G:1), Filda N. (G:5), Kuba S. (GC, G:3), Káča (G:2), Áďa (G:1)