23. 05. 2016.

Mistrovský turnaj MP „Červení“ v Pece – skupina B


V neděli jsme se sešli ke třetímu turnaji na půdě Pecerad. Počasí nám vyšlo a všichni si turnaj užili.

Pecerady x Týnec nad Sázavou 5:6 (4:2)

V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu Týnce. Přestože jsme měli herně navrch a výsledek první poloviny zápasu to potvrdil i výsledkem, po závěrečném hvizdu se z vítězství radoval soupeř. Z celkově jedenácti branek jsme dali osm, ale bohužel tři do vlastní branky. :-) Za tři odehrané turnaje jsme si dali tři vlastní góly a zrovna všechny v jednom zápasu, to je smůla. Vlastenci padli při obranných zákrocích a snaze hrát míč, a to se cení. Hráči se snaží hrát aktivně a nenechávají to na ostatních a nečekají jestli to nějak dopadne.

Pecerady x Vlašim 4:11 (2:4)

V zápase se nám úplně nedařilo a vybrali jsme si další slabší chvilku, a to zejména ve druhém poločase. Vlašim hraje více kombinačně, je silná v osobních soubojích. Je už hodně těžké přes ně procházet stylem jeden na jednoho. Tady jsme asi pocítili nejvíc absenci Kuby M., který spolu s Káčou již dokáží zvednout hlavu a hrát i kombinačně. Filip a Maty, kteří dokáží projít přes většinu soupeřů jeden na jednoho to mají proti hráčům Vlašimi ale už těžké a tento styl hry zde již nefunguje a pouhá bojovnost už nestačí. Protihráči je zdvojí, odeberou jim míč a nebo je vytlačí do rohu odkud se gól dává jen těžko.

Pecerady x Ratměřice 5:5 (2:3)

Zápas proti Ratměřicím  byl opět velmi vyrovnaný. Každý vyhrál jeden poločas. My jsme asi dvě minuty před koncem ještě vedli o dvě branky. Soupeř potrestal naši nedůslednost v obraně, kdy jsme nechali projít dvakrát hráče soupeře jako nůž máslem. Zápas tak nakonec skončil spravedlivou remízou.

Pecerady x Dolní Kralovice 5:3 (2:1)

Po dvou předchozích remízách se nám podařilo tým Kralovic porazit. Hrálo se převážně na polovině soupeře, který podnikal sporadické výpady z brejků na naši branku. Obránci si musí dávat větší pozor zejména při střídání soupeře. Několikrát se stalo, že jsme byli dobře postaveni, soupeř vystřídal a najednou jsme měli v zádech tři hráče. Všichni už byli docela unavení a i teploměr již začal stoupat směrem ke třicítce, ale hráči dokázali tentokrát dotáhnout zápas do vítězného konce.

Někteří hráči ještě nedokáží zvednout hlavu, najít si volný prostor a případně i nahrát.

Někteří hráči mají jako by stále obavy něco v obraně udělat a pouze se soupeřem běží, ale přímo zadržet jeho postup se nesnaží, přestože mají i třeba fyzicky navrch. Přitom při tréninku dokáží jít do těla, hrát míč. To se ale časem bude zlepšovat. Přestože se nám to nemusí zdát, tak zápas se soupeřem a ne s kamarády je pro někoho psychicky náročný.

Důležité je si chyby a případné nedostatky uvědomovat a chtít na nich pracovat. To je to nejcennější, protože pokud o chybách nebudu vědět, nemohu je ani napravovat.

Příští týden odehrajeme čtvrtý, předposlední turnaj v Týnci nad Sázavou.

Naše sestava: Maty (G:3), Ráďa (GC), Filda N. (G:8), Kuba S. (GC, G:1), Káča (G:5), Áďa (G:2), Torka

A ještě pár slov k dnešnímu turnaji mladší přípravky očima rozhodčího Dana a zároveň asistenta trenéra PP (15let).

Myslím, že výsledek, kterým turnaj skončil, moc neodpovídá předvedené hře, tedy alespoň pro Pecerady.

Kluci a holky bojovali, i když místy ztráceli pojem o tom, kde se zrovna nacházejí. Každý zápas byl jiný, v jednom jsme tlačili, v jiném jsme bránili, místy jsme hráli i kombinačně, přesto většina našich akcí probíhala stylem – brankář – útočník – střela.

Chtěl bych vyzdvihnout výkony brankářů Radka a Kuby a také největších bojovníků Adama a Filipa.

Je před námi ještě hodně práce, ale máme na ní spoustu času.

Děkuji celému týmu za předvedený výkon.