23. 05. 2016.

MŽ – Vrchotovy Janovice – Votice x Pecerady


Na hřišti vedoucího týmu skupiny jsme ve velmi teplém počasí odehráli těžký zápas. Předvedená hra z naší strany odpovídá našim současným možnostem. Snažíme se hrát kombinační fotbal. Z toho pramení velké množství chyb. Ještě se nám nedaří přesné přihrávky, stále hledáme obtížně vhodné prostory pro náběh, jen několik hráčů má sílu na zakončení ze střední vzdálenosti, chybujeme při rozehrávce od brány, někdy nám chybí klid před rozhodující přihrávkou a nebo střelou. Jsou to ale věci, které k fotbalu patří a musíme to zkoušet pořád a pořád. Postupně se prokousáme i k lepším výsledkům.

Poslední dvě těžká utkání nám ukázala, že hra se silným soupeřem nám pomáhá se zlepšovat. Odehráli jsme oba zápasy v plném tempu bez vypouštění soubojů, což je oproti předchozím utkáním posun.  Jarda postupně zlepšuje přehled v brance, umí si zavolat, umí vykopnout, dohodí daleko a přesně. Lukáš dostává pomalu chuť do fotbalu jako míval kdysi. Dan ukazuje, že nejen na stoperu je platný, ale umí i průniky po straně. Matyáš stále zlepšuje souboje a má výborný přehled. Honza je velmi hbitý v pokutovém území a umí si najít míč pro zakončení. Ivo a Filip jsou osou týmu a hráčskými univerzály s výborným přehledem, technikou a dobrou střelou. Hráči SP, kteří nám čím dál více vypomáhají, se postupně výborně zapracovávají do hry a získávají velmi cenné zkušenosti z těžkých zápasů na větším prostoru, což v budoucnu jistě prodají. Tentokrát nám pomohli Tonda, Matěj a Tobiáš a vůbec se neztratily. Matějda dokonce zvládl i velmi těžký stoperský post.

Soupeř má ve svém kádru dva výborné útočníky a skvělého brankáře. Fotbalová atmosféra domácích je ale trochu rezervovaná..běžné ahoj se mezi trenéry moc nenosí :-).

Konečný výsledek 10:1 po poločase 3:0. Za nás skóroval Honza po centrovaném trestném kopu Lukáše.