19. 09. 2015.

Mistrovský zápas MŽ – Pecerady – Olbramovice 3:2(1:0)


Tentokrát jsme očekávali ještě lepšího soupeře, než minule. Olbramovice mají výbornou fotbalovou školu ve skvělých podmínkách (krásný areál), které neustále vylepšují. Během několika minut se potvrdilo, že přijel soupeř, který umí hrát fotbal, je důrazný a výborně brání (velká stoperka blížící se typu naší Marti…., ale Martina je ještě o velký chlup lepší :-)). Dlouho nepadl gól, šance na obou stranách, pěkné kombinace. My měli loženku, ale nedali jsme. První branka padla po trestném kopu z pravé strany. Brankář vyrazil první střelu nabíhajícího hráče, ale na Lukášovo dorážku už neměl. Vyrovnaný poločas jsme přečkali bez obdržené branky.
Ve druhé půli se začalo obdobně. Po jedné nepřesné rozehrávce od naší brány jsme dostali branku v podstatě do prázdné, i když ta střela taky nebyla úplně jednoduchá a dala se lehce pokazit…dobrá trefa a pro nás smůla. V této chvíli přišla výborná reakce celého týmu. Každý směřoval k Jakubovi vstřícná a povzbudivá slova. To mě opravdu zahřálo u srdce. Místo rezignace přišlo semknutí celého týmu a útočná smršť brzy přinesla ovoce. Rychle po sobě jsme zvrátili vedení opět na svou stranu. Trefili se Lukáš a Ivo (utažená levá). Soupeř byl v tu chvíli skoro rezignovaný a nevěděl, kde mu hlava stojí. Bohužel místo dalších branek začli hrát naši příliš profesorsky….na krásu… a zapomínali jsme na zadní vrátka. Soupeř zahrozil z několika pološancí a z jedné takové jsme si dali vlastní branku, když obránce v podstatě vykopl ležícímu jakubovi míč z ruky a placírou zavěsil. I to se ve fotbale stává. Výsledkem ale bylo, že se soupeř definitivně probral z letargie a ucítil možnost bodovat, takže posledních 10 minut bylo ještě hodně vzrušujících. Branka ale už nepadla, přestože šance byly na obou stranách.
Výborný zápas jsme vyhráli, přestože se asi soupeř cítí trochu ukřivděný po odpískání trestného kopu v prvním poločase, po kterém dostali první branku. Z pozice rozhodčího musím řící, že jsem faul opravdu viděl.
Takových náročných utkání s dobrým soupeřem bychom potřebovali více. Potěšila mě morálka týmu i vítězný pokřik. Trochu mě překvapuje, že kluci vydrží náročné tempo celého utkání, což bych před začátkem sezóny neřekl. Oproti minulým utkáním jsme zlepšili přihrávku. Naopak máme rezervy v kvalitě centrovaných míčů po průnicích ze stran, ale to se s věkem a sílou zlepší. Jakub v bráně zlepšil rozehrávku. Po obdrženém gólu ještě více vylepšil své zákroky a byl v zadu naší jistotou. Ještě mě zaujal Máťa, když několikrát přešel vysokou stoperku hostí, která nevěřila, co se to stalo :-) … moc pěkné. Samozřejmě je ještě hodně věcí ke zlepšování a vždycky bude, ale o těch jindy. Teď už se těšíme na derby.

Ještě bych se po dlouhé době pokusil apelovat na rodiče i hráče, diváky, fanoušky…..podpořte tým napsáním komentáře k příspěvku. Oživíte stránky, potěšíte tým, nebo svého oblíbence, ukážete, že umíme zafandit. Z kluků čiší radost z pohybu…..rozpohybujte i vy vaší klávesnici :-).

Sestava: Jakub (GK), Dan, Tomáš N.(A:1), Tomáš L., Matyáš, Petr(C), Filip Sl.(A:1), Ivo (G:1), Lukáš (G:2), Jarda
Omluven: Honza