16. 09. 2015.

Mistrovský zápas MŽ – Pecerady – Miřetice 5:2(2:1)


Tentokrát jsme ve vloženém kole přivítali na našem hřišti papírově silnějšího soupeře…mužstvo Miřetic. Za letního počasí na výborném terénu jsme začali trochu ospale, až bojácně. Postupně se ale jednotliví hráči dostali do otáček a začali jsme hrát svoji hru. Dobře jsme kombinovali a roztahovali hřiště. Soupeř se dostával k míči převážně po našich nepřesných přihrávkách, ale kombinovat nedokázal, takže jsme zvládali mu bez větších problémů odebírat míče. Byly momenty, kdy na soupeře pršely střely. Ze souvislého tlaku jsme skorovali do půle pouze 2x. Soupeř skóroval střelou z levé strany na zadní tyč 1x. Výbornými průniky po levé straně se blýskl Dominik…hráč naší SP…,který nám  pomohl rozložit síly na více hráčů.

Ve druhém poločase jsme soupeře ještě více trápili naší kombinací, ale obraz hry byl velice podobný. My hráli fotbal, soupeř zakládal brejky po našich nepřesnostech. Několik hrubek jsme vytvořili i při rozehrávce od brány, ale soupeř naštěstí netrestal. Branku  na 2:2 jsme dostali z trestného kopu, po ne zcela dobrém postavení brankáře….stál moc vepředu. Poslední čtvrthodinka ale byla naše. Petr nejprve vymetl pavouky z levé šibenice, pak skóroval pohotovou střelou Tomáš a ke konci se trefil ještě Filip Sl.

Pochvalu si zaslouží všichni za zodpovědnou hru. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Soupeř, přestože byl zarputilý, toho z fotbalu moc nepředvedl. Kluci pomalu získávají sebevědomí, je na nich vidět chuť, zaujetí a výkon se pomalu krystalizuje v kolektivní pohledný fotbal.

Naše sestava: Jakub (GK, A:1),  Jarda (GK, A:1), Ivo, Lukáš (G:1, A:1), Petr (G:1), Filip Sal. (C, A:1), Tomáš L.(G:2), Matyáš, Dan, Dominik, Honza, Filip Sl. (G:1)